• sade mekanlarında çekilmiş underrated grupların yaptığı müzikleri biraz daha profesyonel olarak dinlememize imkan veren oluşum
  • bence türkiye'de gerçekleşmiş en önemli etkinlik bu olsa gerek. bilinmedik, böyle daha yolun başında, çok ilginç ama hepsi de çok sağlam müzisyenler toplanmış müzik yapıyor. çok farklı tarzlar var. dünyadaki yolun başındaki müzisyenler de fevkalade. radyo falan dinlemeyi bıraktım youtube'daki kanalı açıp açıp dinliyorum, evet ben de dinledikçe ayrı mutlu oluyorum, ne güzel şeyler varmış da haberim yokmuş diyorum her seferinde. yavaş dinlemeyi, sakince özümsemeyi severim. benim için uzun soluklu olacak tüm şarkıları dinlemek.

kim akıl ettiyse emeğe saygı artı gönlümden kopan tüm repler onun olsun. sağ olun var olun, sofar hep yaşasın!

o değil de, brezilyadaki etkinlikte çalınan bir şarkıya yazdığım yoruma yanıt gelmesi çok daha fantastik oldu.

çok yaşa sofar!!1

ek: bir sonraki etkinliği halatla falan çekiyorum.
  • kısmetse bir gün aralarında müzik dinlemek istediğim kendim gibi insanların olduğunu düşündüğüm ve sevdiğim grupları organize eden insan topluluğu.

ajun abi ben selam göndermek istiyorum, burdan kalben'e, öfkeli kalabalık'a, son feci bisiklet'e ve dusseldorf'ta vatani görevini yapmakta olan nişanlım angela merkel'e selamlar. :*
  • tavrı hoşuma giden çoğu genç sanatçıların müziklerini icra ettiği organizasyon. televizyon denen içi boş kutuya girmemelerini umduğum müzik oluşumları.

bir de akustikhane var. o da artık televizyondan bağımsız.
  • bu ay yayınlanan tarihlerde istanbul'u aralarında göremediğim oluşum. bi ben mi göremedim yoksa bi sebebi var mı?
  • bu ay konseri ve dinleyicileri ağırlayacak ev olmadığını düşündüren gelişme.
  • haziran konseri 20 haziran tarihinde

bir evin bir salonunun alabileceği kadar kişi arasına girilmese de videolarda buluşulur ama başvuru için http://www.sofarsounds.com/istanbul
  • neredeyse bir senedir konserlerine katılmak için başvurduğum oluşum. bu nasıl bi şanssızlık aradaş bi kez bile mi denk gelmez.

(bkz: al beni)
  • kolu kırılmış gibi elinde boş bomonti şişesiyle ayakta mal mal sağa sola bakan müptezel seyirci grubundan ve tamamen amerikan folk müzik tarzı müzikler ve alt damağında 0.7 kalem ucu varmış gibi şarkı söyleyen ibne vokallerden oluşan saçmalıktır.
  • ay itibariyle ayda 3200 başvuru arasından random.org sitesi vasıtasıyla evin büyüklüğüne göre ortalama 40 kişi seçerek davetli çağırmak durumunda olan ev konserleri oluşumu. her yerde diyor, bir daha desin: oluşumu duyulması, deneyimlenmesi, kulaktan kulağa yayılması için ne kadar farklı insanı ağırlarsa o kadar amacına ulaşır. eşi dostu için her ay koca bir konser organizasyonu yapacak babayiğit tanımıyoruz :) aynı insanlar olarak algılananlar sofar ekibidir, vallahi de billahi de eve maksimum güzel, müziksever insan sığdırmak yegane derdidir.
hesabın var mı? giriş yap