şükela:  tümü | bugün soru sor
  • arkadaşça konuşmak, yarenlik etmek.
    (bkz: hoşbeş etmek)
  • (bkz: sohbet)
  • yanında çayla, serin bir mekanda çok iyi giden aktivite.
  • bir dostla insana ilaç gibi gelen aktivite. insanın dünyasını bir başkası ile paylaşma kapısıdır sohbet etmek.
  • sohbet etmek zor istir..sohbet etmek karsindakine dikkat vermektir, anlattiklari ile bag kurmaktir, onu anladigini hissetirmektir cunku herkesin derdi anlasilmaktir su dunyada..gozunun icine bakip sadece dinlemektir bazen.. bazen sussan da ayni duyguyu paylasabilmektir.. sohbet etmek icini isitmaktir...
  • günümüzde pek yapılamayan aktivite. insanlar artık muhabbet etmenin değerini unutmuş. her şeyi sanal yürütüyoruz. gerçi onu bile yapamıyoruz. mesela biriyle internet üzerinden muhabbet ediyorsun. olay ya saçma bir konuya girip bitiyor ya da eğer karşı cinsten biriyle konuşuyorsan, taraflardan birinin bir zaman sonra değişen durumundan dolayı bıkıyorsun. insan gibi muhabbet etmek istiyorum. yeni bilgiler öğrenmek, iç dünyalara yolculuk etmek istiyorum!
  • çok severim. sevdiğim birisiyle herhangi bir konu hakkında sohbet etmek dünyadaki en sevdiğim aktivite olabilir. ne yazık ki sevdiğim çoğu insan benden uzakta yaşıyor. yüz yüze sohbet etmeyi birlikte dakikalarca gülmeyi özlediğim o kadar çok insan var ki...

yeni birileriyle tanışmak sevdiğin insanlardaki sevdiğin özellikleri aramak ve olmadığını görmek çok üzüyor be sevgili sözlük. candan sohbet edebildiğim hiç kimse yok sanırım etrafımda.

telefonda saatlerce sohbet etmek, bir kahve eşliğinde kahve bitene kadarki sohbetin yerini tutmuyor be sevgili sözlük...

sevdiğim ama bazı özelliklerinden hoşlanmadığım bir arkadaşım vardı onu bile özlüyorum şimdi.

ahh neden geldim ben bu memlekete...
  • doğru kişiyle başladığında, henüz birbirinizi tanımıyor olsanız bile ırmaklar gibi akıyor.

elektrik mi bu ne bilmiyorum. bazen doğru frekanstan birbirini yakalayıp doyulmaz bi sohbete basliyosun. hic tıkanmayan, aylarca, yıllarca tikanmayan sohbetler...

kadınım ben. hemen bi 5 tane hemcinsim olan arkadasimi sayarim boyle kut diye tanışıp sohbete başladığım, ve ne kadar uzun sürerse sursun asla sikilmadigim.

erkeklerle çok sık olmuyor, hatta eski esimle bile sohbet edemezdik pek biz. öyle uzun uzun doyulmaz sohbetler hic hatırlamıyorum 5 yıllık evlilikte...

bi tek adamla dibine vurdum bu keyifli sohbet olayının, onla da körkütük aşk çıktı ortaya. ilk tanıştığımız andan itibaren hem de. tıpkı kızlarla olduğu gibi...

ikimiz de normalde uzun telefon görüşmelerinden hoşlanmayan tipler olmamıza rağmen geçen aksam 48 dakika sürmüş telefonda muhabbet. "yeter artik isim gücüm kaldı la olm" diyip kapattim en sonunda. 248 dakika sürerdi çünkü.
    ilk dışarı cikisimizda bir kahve için buluşup 8,5 saat aralıksız sohbet etmiştik ve gerçekten 8,5 dakika gibi gelmişti...

.

cok keyifli bir sohbet, hayatta gerçekten değerli ve nadir yakalayabilen bisey... insani müthiş mutlu ve tatmin eden bisey... bulduysaniz birakmayin
  • bir kadın olarak şunu diyebilirim, bir erkekle sohbet edebilmek en derin orgazmdan bile daha fazla haz veriyor.

birşeylerden konuşabilmek değil kastettiğim, ki ben hemen hemen her insanla konuşabilecek konu bulmakta oldukça iyiyimdir. ama birinin seni anladığını hissederek konuşmak, sıkılmadan, sıkılmayacağını hissederek derin konulara girebilmek ya da bir konuda derinleşebilmek inanılmaz bir haz. hele bu kişi bir erkek olunca farklı bir enerji dalgası açığa çıkıyor sanki. eril-dişil enerji ile ilgili olsa gerek...

maalesef zeki ve güzel kadınların dezavantajıdır sohbet edilmemek. bir kadını etkilemek için konuşmakla, gerçekten sohbet etmek amaçlı konuşmak o kadar farklı ki... etkisi de çok farklı o yüzden.
    bu sebeple insan insana sohbet edilebilen bir erkekle ilişkimi cinsel mecraya çekip asla riske atmam. istediği kadar tahrik etsin o kişiyi kaybetme riskini göze alamam. karşı taraf alıyorsa sandığım kadar güçlü olmadığına kanaat getiririm.
    irade, bir erkeği tanrısallığa yakınlaştıran bir güç olmalı. e bir tanrıçanın dengi de bir tanrı olmalı diyor ve narsisizmimi öpüyorum.

hayal etmesi bile tahrik edici, kendisi kim bilir nasıldır diyor ve badime iyi şanslar eşliğinde selam yolluyorum:)
  • iyi olduğum tek konu bu galiba. sohbet etmekten zevk alıyorum, en çok sevgilim veya değer verdiğim biri ile yapmayı çok istiyorum. çok konuşan biri değilim, kendimle de fazla konuşan biri değilim; ama bir konu hakkında fikrimi paylaşmak veya fikir alış verişinde bulunmak her zaman severek yaptığım bir eylemdir.

lakin son bir kaç aydır bu eylemden epey uzaklaştırdım kendimi, sevgilim dışında neredeyse kimseyle iki kelime etmez oldum. bunun sebeplerinden biri elbette içinde olduğum ruh halimden kaynaklanıyor ve bazı şeylere artık eskisi kadar tahammül edemiyorum. hatta sözlük üzerinden sohbet ettiğim bir kaç yazarla dahi sohbet etme eylemini sonlandırdım.

bu saatten sonra eskisi gibi sohbet edeceğim biri veya birileri denk gelirse, emin ben bunun farkında olmayıp ''uf kim uğraşacak şimdi'' üşengeçliği ile karşılarım. öyle anlamsız bir ruh halindeyim ki, sigara içmek dışında yaptığım veya yapacağım her şeyin boş olduğunu düşünüyorum.