• ağızlarında ne olduğunu anlayamadığım ayı-insan karışımı tiplerin anlaşılmaz davranışlarıdır.
    hakikaten ne var ağzınızda sizin? 30'lu yaşlarında bir insan olarak bugüne kadar sokaklara ne tükürmüşlüğüm ne de tükürme ihtiyacı hissetmişliğim var.

bir insan sokakta yürürken neden tükürme ihtiyacı hissseder? ben neden tükürme ihtiyacı hissetmiyorum? bu adamların salgılarıyla ilgili bir sıkıntı mı var, yoksa aldıkları görgü ve terbiyeyle ilgili bir durum mu? evdeyken ne yapıyor bunlar? tükürmeye devam mı ediyorlar yoksa yürümeye başlayınca mı aktifleşiyor tükürük bezleri? yoksa başka bir amaçları mı var? dişilerini etkilemek için sergiledikleri içgüdüsel bir davranış mıdır acaba?

bugün sokakta yürürken adım başı bir balgam gördükten sonra iyice tepemi attırdı bu durum. yahu tüm dünyada tehlikeli bir salgın var! ülkemizde de kritik rakamlar var! hala bu durumda göz göre göre sokaklara balgam atmak nasıl bir pislikçe bir davranıştır. uyarmaya kalksan seni doğramaya kalkar.

bunlara çok ağır cezalar getirilmelidir. sokağa tükürmek açıkça halk sağlığını tehdit etmektir!
  • bu ayılarda hep bizi bulur.
  • ağzına geldiği gibi leş küfürler savuran ayılarla aynı amaca sahiptirler: vasatlık/buram buram yontulmamışlık sergilemek
  • (bkz: corona yaymak)
  • hayvanlarda kendi alanını işaretleme içgüdüsüdür
  • yere yapışan balgamlarından sanat eseri yaparak insanların gözünü şenlendirmek
  • ben bunu sokaga tüküren 17-18 yasinda genc bir erkeğin pandemi döneminde sokağa tükürdüğünü gördüğümde sorgulamaya başlamıştım kendi kendime ama bu ic sorgulama çok uzun sürmedi, biraz daha ileriye gidince yaşlı bir dayıyı gördüm apartmanın üst katından aşağıdaki ana caddeye tüküren.

haa dedim o zaman kafamda yesil bir ışık yandı. bu genc bu serbestiyi, bu geleneği, bu davranış modelini bu dayıdan alıyor yoksa salgin hastalik ortaligi kasip kavururken şlak diye şehrin ana caddesine tükürmenin başka bir mantikli açiklamasi yok.
  • ayılara hakaret etmeyin lütfen
  • ben bu insanları bakışlarımla ya da sözlerimle uyarıyorum artık. bir gün dayak yerim hadi hayırlısı
hesabın var mı? giriş yap