• ağızlarında ne olduğunu anlayamadığım ayı-insan karışımı tiplerin anlaşılmaz davranışlarıdır.
    hakikaten ne var ağzınızda sizin? 30'lu yaşlarında bir insan olarak bugüne kadar sokaklara ne tükürmüşlüğüm ne de tükürme ihtiyacı hissetmişliğim var.

bir insan sokakta yürürken neden tükürme ihtiyacı hissseder? ben neden tükürme ihtiyacı hissetmiyorum? bu adamların salgılarıyla ilgili bir sıkıntı mı var, yoksa aldıkları görgü ve terbiyeyle ilgili bir durum mu? evdeyken ne yapıyor bunlar? tükürmeye devam mı ediyorlar yoksa yürümeye başlayınca mı aktifleşiyor tükürük bezleri? yoksa başka bir amaçları mı var? dişilerini etkilemek için sergiledikleri içgüdüsel bir davranış mıdır acaba?

bugün sokakta yürürken adım başı bir balgam gördükten sonra iyice tepemi attırdı bu durum. yahu tüm dünyada tehlikeli bir salgın var! ülkemizde de kritik rakamlar var! hala bu durumda göz göre göre sokaklara balgam atmak nasıl bir pislikçe bir davranıştır. uyarmaya kalksan seni doğramaya kalkar.

bunlara çok ağır cezalar getirilmelidir. sokağa tükürmek açıkça halk sağlığını tehdit etmektir!
  • hayvanat bahçesinden kaçtığını göstermek
  • ağzına geldiği gibi leş küfürler savuran ayılarla aynı amaca sahiptirler: vasatlık/buram buram yontulmamışlık sergilemek
  • (bkz: corona yaymak)
  • ayılara hakaret etmeyin lütfen
  • tükürmek
  • ben bu insanları bakışlarımla ya da sözlerimle uyarıyorum artık. bir gün dayak yerim hadi hayırlısı
  • yere yapışan balgamlarından sanat eseri yaparak insanların gözünü şenlendirmek
  • beni yıllar öncesine götürmüş bir başlığa konu olmuş amaçtır.
    babamın çalıştığı yerde odasına asmış olduğu, seneler boyunca da indirmediği bir resim vardı. bir ayı yolun kenarında ayağa kalkmış tepesinde de konuşma balonu var. içinde "sokaklara tükürmüyor, trafik kurallarına uyuyorum" yazıyordu. küçük çocuktum babam beni arada yanında götürürdü. bu resme çok bakardım babamın neden böyle bir şey astığını anlamazdım. yaşım büyüdü, anladım. o resme ne oldu bilmiyorum babama soracağım, olur da kurallara uyan ve sokağa tükürmeyen o ayıyı bulursam sözlüğe de ekleyeceğim. belki diğer ayılar da görür de ders alır.
hesabın var mı? giriş yap