• edit 3: mutlu son... hepinizin yardımları için çok teşekkür ediyorum..

edit 2: kocaeli büyükşehir belediye başkanı tahir büyükakın sosyal medya'dan amcamızı misafir edeceğini söylemiş ancak geçici süreli misafir etmenin yeterli olmayacağını düşünüyorum. amcamızın hayatının kalan dönemini bir çatı altında geçirmesini sağlamamız lazım.

edit: amcamız sanıyorum gebze'de hacıhalil mahallesinde ki pasific petrolde yatıyormuş.

gebze belediyesi'nin twitter hesabından başlığı mesaj olarak atmak çözüm bulmak adına iyi bir başlangıç olabilir.

destek olan tüm yazarlara teşekkür ediyorum.

---

öncelikle hepinize sağlıklı günler diliyorum. biliyorsunuz dünya çok zor bir dönemden geçiyor, hepimiz çok zor şeyler yaşıyoruz. bununla ilgili bir çoğumuz evde karantina altında kalarak üzerimize düşeni yapıyoruz. ancak bunu yapamayan insanlar var sokakta.

ne zaman yardıma muhtaç birisi ekşi'de gündem olsa o kişiye yardım eli bir şekilde uzanıyor. bugün bir amcamızı gördüm instagram'da. gelin bu amcamızı gündeme taşıyıp yardım eli uzatılmasını sağlayalım.

video
  • bu amca gibi nice çaresizlerin allah yardımcısı olsun. keşke elden gelse de dua etmekten fazlasını yapabilsem. şimdilik dua+ up. üstte tutalım lütfen.
  • sokakta yaşayan insanlara yönelik bir çalışma yapılmalı.
  • yukarılara taşımalıyız başlığı gençler bir el atın. melis şöyle el yıkadı böyle uzandı karantinada tarzı bir girdi olsa şimdi sol tarafta en üstte fing atıyordu girdi.
  • devlet benim icin degil, bu amca icin var olmalidir, ve vardir. bu vatandasinin en minimal seviyede dahi olsa yasamasi icin ihtiyaclarini karsilamak icin vardir..
  • umarım devlet şefkat elini tez zamanda uzatır bu amcamıza ve diğer yardıma muhtaç vatandaşlarımıza.
  • kocaeli büyük şehir belediye başkanı amcamızı bulup barınma evinde misafir edeceğini söyledi.
  • bir şekilde yardım etmek istediğim amcamızdır, abimizdir.
    para vermek ne kadar vadede yardımcı olur onu kestiremiyorum, daha uzun ömürlü bir şey yapmak gerekiyor gibi geliyor. ilgili konuda yön, yol gösterecek her türlü öneriye açığım, gerekirse gebze belediyesi'ne gidilip konuşulabilir.
  • yukarı. haydi sözlük...
  • up olmasına upp
    detaylı bilgilere ulaşalım. bulunduğu şehir mahalle ve bunun gibi. ilgili kamu kurum ve kuruluşları haberdar etmek anlamında
hesabın var mı? giriş yap