• boks, eskrim, futbol, voleybol
  • ingilterede ve kibrista otomobil kullanmak..
  • sag el kirildiginda yazi yazabilmek.
  • solaklar icin yapilmi$ sandalyeler vardir, hani masasi sagda degil sol tarafta olan. sinifta bunlara kimse oturmaz, dersten be$ dakika once gelip yerinize zevkle kurulabilirsiniz.
  • bir de solaklık bir meziyetmiş gibi davranır kimi insanlar size. ben hiç anlayamam bunu. hayatım boyunca defalarca sorulmuşdur şahsıma "aa sen solak mısın" kalıbı. her seferinde utana sıkıla bunun bir meziyet olmadığını dile getirmeye çalışırım. hemen ardından solakların daha zeki olduğu geyiği döner, neye göre kime göre diyesi gelir insanın. solaklığın insana avantajdan çok dezavantaj getirdiğini düşünmüşümdür hep. bir çok alet edevat herkesin sağ elini kullandığı varsayımı üzerine imal edilir.bahsi geçen solaklar için yapılmış sandalye çoğu okulda toplantı, konferans salonunda bulunmayabiliyor.kesin vardır düşünülmüştür böyle bir şey diye insan tasarlıyor kafasında ama olmadığını görünce zik gibi kalıyorsunuz. özürlü gibi sağ tarafa kaykılıp yazma durumları falan vuku buluyor. tek faydasını futbol oynarken görüyorum. o da nereye kadar.
  • kılıç, ekstirim derler hep de, avantaj mıdır değil midir tartışılır.
    (bkz: hodri meydan)
  • özellikle spor alanında (tenis vb sporlarda) sağ elini kullanan ve geliştiren solakların aşıp gideceği arayı açacağı şeklinde bi inanış vardır.. ispatı var mıdır, deneyen olmuş mudur bu derinlemesine bi araştırma gerektirir.. fakat kadim dostum aziz kediin de sık sık dediği üzere "boş olan bir solak görmedim daha".. mutlaka bi alanda ya yeteneklidirler ya da kafaları iyi çalışır..
  • spor konusundaki avantaji, genelde oyuncularin saglak olup, solaklarin bu oyunculara ters dusmesinden kaynaklanir.solaklar saglaklara gore daha az bulunur.az olan kiymetlidir.*
  • eskrimde sağlak rakibin gardında sürekli açık yakalayabilmek, her türlü atakta prise yapabilmek hatta prise de fer'in .mına bile koymak..
    (bir sağlak olarak solak rakiplerimden nefret ediyorum)
hesabın var mı? giriş yap