şükela:  tümü | bugün
 • kimlere hizmet ettiği bilinmeyen bir takım solcu grupların memleket aleyhinde ne kadar eylem varsa hepsini yapmasıdır. yaptıkları karşısında yabancı kaynaklı devletlerden ve kuruluşlardan destek almaktadırlar.

  yarın bir gün memleket işgal altına girse ingiliz muhipleri cemiyeti gibi işgalcilere kucak açarlar. sorunları kendi içlerinde çözmekten aciz bu gruplar aslında başkalarının piyonluğunu yapmaktadırlar.

  yabancı ülke temsilcilerinin can dündar duruşmasına katılıp destek mesajı vermesi bunun en açık göstergesidir.

  bu adamlara kalsa elleriyle teslim ederler bu memleketi; siz hala özgürlük, insan hakları bik bik konuşun.

  memlekette ikinci bir müdafaa hareketi başlasa ilk kaçacak olan bunlardır. vatan savunması yapacak olanlar sizin o "çomar" diye aşağıladığınız yüce gönüllü anadolu insanı olacaktır.

  ekleme: 15 temmuz darbe girişiminin ardından can dündar adlı kriminal şahsın the guardian'da yayınlanan ve batılı devletleri göreve çağıran yazısı beni yine haklı çıkarmıştır.

  (bkz: can dündar'ın the guardian makalesi)

  insanlar tanklara kendilerini siper ederken, canları pahasına askere karşı koyarken pek muhterem aydınlarımız bu olayları evde çekirdek çitleyerek izlemekle yetinmişlerdir.

  sahtekarsınız, iki yüzlüsünüz, samimiyetsizsiniz. gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içindesiniz.
 • (bkz: liseli detected)

  trollük müessesesi bu kadar ayağa düşmemeli. yazık.
 • nazım hikmet'ten gelsin;
  evet, vatan hainiyim, siz vatanperverseniz, siz yurtseverseniz,
  ben yurt hainiyim, ben vatan hainiyim.
  vatan çiftliklerinizse, kasalarınızın ve çek defterlerinizin içindekilerse vatan,
  vatan, şose boylarında gebermekse açlıktan,
  vatan, soğukta it gibi titremek ve sıtmadan kıvranmaksa yazın,
  fabrikalarınızda al kanımızı içmekse vatan,
  vatan tırnaklarıysa ağalarınızın,
  vatan, mızraklı ilmühalse, vatan, polis copuysa,
  ödeneklerinizse, maaşlarınızsa vatan,
  vatan, amerikan üsleri, amerikan bombası, amerikan donanması topuysa,
  vatan, kurtulmamaksa kokmuş karanlığımızdan,
  ben vatan hainiyim.
  yazın üç sütun üstüne kapkara haykıran puntolarla :
  nâzım hikmet vatan hainliğine devam ediyor hâlâ.
 • kulagi kesiklerden bir amca deniz gezmiş'le bir anisini anlatmisti.

  6.filo olayini konusuyorduk. deniz dedi ki "bu adamlar gelecek bizim sokaklarimizde gezecek, yiyecek, eglenecek, fahiselerle yatacaklar." "bize ne canim fahise degil mi yatarlar."dedim. olmaz diye bağirdi onlar bizim fahisemiz.

  adam memleketin fahisesini bile sevmis birileri cikmis solcular vatan sevmiyor diyorlar. tamam yontemleri bozuktur belki ama sevdiklerine suphe yok.
 • doğrudur.
  solcular 6. filoyu denize dökerken çok vatansever gruplar 6. filoyu kıble yapıp namaz kılıyorlardı. e.. buyurun o zaman
 • doğru olmayan önermedir. yakın tarih konusunda hiç bir bilgisi olmayan bir takım cahil cühelanın ortaya attyığı beyanat.o yüzden mi amerikan filosu denize döküldü . hayatı pahasına fikirlerini savunan gencecik fidanlar darağaçlarında can çekişirken,siz solculuğu hdp 'ye oy veren bir avuç çapulcuyla karıştırıp bir de o insanların yattığı yerden kemiklerini sızım sızım sızlatıyorsunuz. dinci ,islamcı dediğiniz insanlar ise ülkeyi ona buna peşkeş çekerken ,siz de onlara çanak tutuyorsunuz. çok da kızmamak lazım böylelerine tarihi muhteşem yüzyıldan öğrenenmeye çalışan bir zihniyetten ne beklenir ki?
 • meselenin sağcılık-solculuk olmadığını idrak edemeyen beyinlerin ifrazatıdır bu. kimlerin kimlere hizmet ettiği gayet ortada, anlamayana davul zurna az.
 • kişisel çıkarı için değil vatani, babasını, namusunu ve şerefini satacak potansiyel arz eden sağcılarin, troll ağlaması..
 • şimdi açıp göstereceğim içimdeki vatan sevgisini ama yanlış anlaşılacak.
 • halt etmis bir basliktir. sagcilarda ne kadar varsa solcularda da o kadar vatan sevgisi vardir. her iki tarafinda dusunce yapisinin farkli olmasi vatan sevgisi konusunda birlesmeyeceklerini gostermez. ama bu basligi acan belki de kotu olaylar yasadigi icin boyle diyordur.
  once ki hukumetleri bilmem. ben 22 yasindayim ve sadece akp hukumetini gordum sayilir, daha onceleri yasimdan dolayi anlamiyordum.
  bende diyebilirim ki sagciyim diye gecinen su hukumetin zerre kadar vatan sevgisi yoktur. hadi bakalim!!!!

  vatanini seven, onu soymaz!!! en azindan sessiz kalmaz.