• bendenizin 20'li yaslarin sonlarina dogru basardigi eylem.

ilk genclik yillarinda sapina kadar solcuydum. emekci halklar, sinif bilinci, proleteryanin burjuvaya karsi orgutlenmesi konularinda makaleler okur, karl marx'i cok kral adam sanar, birikim dergilerindeki kafa sikici bi bok anlatmayan yazilari okur, avrupa solunu filan takip eder, sosyalizmin bir gun gelecegini duslerdim.

her ne kadar sapina kadar solcu olsam da abd'ye okumaya geldim. universite yillarinda da solcu takildim, demokrat partinin neferi olmustum.

sonra is hayatina atildiktan sonra, yavas yavas bir aydinlanma oldu bende. bu sosyalizmin tam bir asalaklari ve tembelleri odullendiren bir sacmalik oldugunu anladim. ben calisacagim, hayatta buyuk riskler alacagim ve bu solcu asalaklar benim kazandigim paraciklarin uzerine konacaklar. neymis, esitlikmis. ulan dalyarak, bunun adi resmen gasptir, hirsizliktir!

30'lu yaslarima gelmeden ibo'nun yildiz tilbe'yi pezevenklerin elinden kurtarmasi gibi, ben de bu solculuk virusunden kurtuldum. simdi, gercek bir gop neferi, trump asigi bir yurtsever olarak yasamimi idame ettiriyorum. avrupa'daki tum sag akimlari, sd, afd, fpö partilerini takip ediyorum. darisi diger solculuk batagina dusmus guzel insanlara.
  • kurtulduğum batakliktir
    turkiyede solcular sağcılardan zengin, tek yetenekleri hükümete sallamak olduğu icin akıldan zekadan gittikçe uzaklaşmışlardır. bu devirde salla iki hükümete yolunu bulursun türk solcu kafası budur. ne adamlar sırf muhalif olduğu için köşeyi döndü bu ülkede.
  • solculuk, evet kimlik siyaseti, işçicilik, kadıncılık vs. olduğu sürece tam bir bataklıktır. solcuların her türlü ilericiliğe, kanal istanbul'a vs. karşı oluşları da beni çıldırttığı için popüler sağcı liderler bana daha mantıklı gelmeye başladı tüm ayrımcı içeriklerine rağmen. ama sömürüye hep karşı olacağım. her zaman açta açıkta insan kalmaması için kafa yoracağım. ve tabii ki eşitliği (eşdeğerliği) savunacağım.
  • ne mutlu sana. başın dik yürü o zaman, çünkü boğazına kadar bokun içindesin.
  • illa kendini bir kalıba sokmak için şucu bucu yapıyorsunuz kendinizi. istersen uzaylı ol kimsenin sikinde olmayacaksın.
  • öyleyse sağcılık nedir onu irdele istersen, mesela afrika'daki korkunç açlığa bir bak, ırak'ta katledilen, tecavüze uğrayan işkencede can veren insanlara da bir bak, mesela guatemala'ya bir bak, sonra nagazaki'ye hiroşima'ya. sonra bütün azgelişmiş ülkelerdeki yolsuzluğa bir bak, adı özelleştirme olan yağmaya (gasp) bir bak. oturup okumuşmuş da filan, bir siktirol üç paralık aklın üç paralık ahlakın varmış zaten senin.
  • lise yıllarımızdan beri anlatmaya çalıştığımız şey.sosyal devlet başka.solculuğun idealleri başkadır.rte solcuların idealindeki gibi bir adam aslında niye sevmezler anlamıyorum. çalışandan alıyor çalışmayana veriyor. evine bir şekilde maaş girmeyen fakir evi bırakmadı. millet havadan gelen para yüzünden çalışmak da istemiyor.
  • asıl bataklığın sağcılık olduğunu bilmeyen bir geri zekalının söylemidir.

28 yaşına kadar koyu bir sağcı olarak büyüdüm. hayatım sağ ideolojilerinin yalanlarıyla geçti, biz iyi insanlardık solcular kötü, biz müslümandık solcular dinsiz, biz vatanseverdik solcular vatan haini.
    28 yaşından sonra gördüm ki işler tam tersi.
    sosyal demokrat olduktan sonra daha iyi bir insan, daha iyi bir müslüman ve daha iyi bir vatansever oldum.
    ayrıca daha mutlu bir hayatım oldu.

zengin, arkalı ya da adı geçen bir aileden gelmiyorsanız sağcılar arasındaki tek kaderiniz kıç yalayıcısı olmaktır.
    ancak solcular paraya, ailenin kim olduğuna bakmaz.
    karaktere, akla ve kültüre bakar. zaten bu üç şeye sahip olamayanlar kendilerine solcular arasında yer bulamadığı için solcuları kötüler ve sağcı olurlar.

not: islamla solculuğun asla bir araya gelmeyeceğini düşünen veya bunu savunan arkadaşlar gitsin peygamber efendimizin en sevdiği sahabelerinden olan ebu zerr'in hayat hikayesini ve görüşlerini okusun.
    bazı kimselere göre tarihdeki ilk sosyal demokratlardan biri ebu zerr el gıffaridir.

islamcı arkadaşlar adını pek bilmezler çünkü bu sahabeyi anlatmak hocaların hiç işine gelmez.
  • değerli karl marx'ın belirttiği gibi "hayvan olmak istiyorsanız olabilirsiniz. bunun için insanlığın acılarına sırt çevirmeniz ve yalnız kendi postunuza özen göstermeniz yeterli."

komünist olma kararını sistematik okumalarla desteklemeyen, olguları sadece boyalı basından (taraf ya da y.ozdil fark etmez) kavramaya çalışan herkes, insanlığın çektikleri hakkında acı duymayı bırakabilir.
hesabın var mı? giriş yap