• programa telefonla bağlanan bir kadının, “somali’de korsanların ellerinde aylardır esir olan ailelerimiz için neden kimse bir şey yapmıyor, çalıştıkları geminin sahibi olan şirket korsanların istediği fidyeyi vermiyor ve şirketin sahibi abdülkadir aksu” deyince rejinin sesi kestiği program. haber
  • yapmayın bırakın akp propaganda yapsın siktir edin, bırakın şimdiye kadar yardım yapmamış olan şimdi yapsın adı reklam olsun siktir edin, yeterki bir şeyler yapılsın , ölmesin abicim o çocuklar, çok kücükler , çok saflar, kötülüğün zerresi yok içlerinde, çok savunmasızlar, senin ırkından senin dininden olup olmaması önemli değil , çocuk onlar çocuk dini dili ırkı yok, yapmayın bunun üzerinden siyaset yapmayın, azıcık insansan bunu yapma, insanlığını unuttuysan şu videoyu izle, izledikten sonra için rahat edecekse , yatağa yatıp rahat uyuyabileceksen, o zaman boşver hocam yorma kendini bak yaşamana eğlenmene, insanlık vakti senden çoktan geçmiş,
  • telefona bağlanan kadının "korsanların kaçırdığı gemi abdülkadir aksu'nun" demesiyle birlikte yarın öbür gün chp'lilerin basın toplantısı yapmasına sebebiyet verecek program.
  • samimiyetsiz bir programdır. bu işlerde sağ elin verdiğini sol el bilmemeli düşüncesi vardır benim bildiğim. ama gönlü geniş (!) zenginlerimiz, sanatçılarımız yüzbinlerce lira bağışta bulunup* isimlerini de üstüne basa basa söylüyorlar(ismini vermek istemeyen izleyicinin 1 milyon bağışladığını görmedim henüz.) program sunucuları da bağış miktarına göre reklam sürelerini uzatıyorlar. bu arada dikkatimi çeken şey de sürekli başbakandan bahsedilmesi. bu da reklam değil de nedir?
    nihayetinde zenginler, siyasetçiler reklam yapsa da, samimiyetsiz de olsa açlıktan ölen* insanlar için an itibariyle 40 milyon lira toplanmıştır.

(bkz: çok iyi de oldu çok güzel iyi oldu tamam mı)
  • neden sadece somali için diye düşündüğüm kampanya. yamulmuyorsam açlık sadece somali'de değil komşu ülkelerde de büyük bir sorun. gazetelerde, televizyonlarda ise sadece somali gösterilmekte. insanlık vakti derken sadece somali'dekiler mi insan yerine konuyor. içten içe sebebini merak etmekte ve neden olduğunu tahmin etmekteyim.
  • somali'ye yardım kisvesi altında yandaş gıda, v.s. firmalarına kaynak sağlayacak olan para transferi operasyonudur. kendi ülkesindeki aç insanlara yardım etmek, iş sağlamak yerine somali peşine düşmek, ileri zeka içeren bir eylemdir.
  • şirketlerin bir anlamda reklamlarını da yaptıkları programdır. neymiş? samimiyetsizlikmiş!

adam milyon atıyor. yaparsa yapar reklamını. tut ki samimiyetsiz olsun. çocukların ölümünden daha mı önemlidir?
  • güzel bir kampanya. şimdiye kadar 50 milyon tl. toplandığını öğrendim. doğrudur umarım. hesaptan kitaptan da çok anlamam ama eski parayla 50 trilyona bir daha ortada hiç açlıktan ölen bir çocuk kalmaması lazım öyle değil mi? yani 50 trilyon yetmedi abi yaa, 100 bin çocuğu kurtaramadık gibi bir şey olmaz heralde, yani olmamalı. ama ben yine olacağını ve yine açlıktan çocukların öleceğini düşünüyorum. bu paraların da birilerinin cebine gireceğini düşünüyorum. çok mu pesimistim? öyleyim belki ama yine 5 liralık yardımımı yaptım. aç olan çocuğun eline yemek olarak geçeceğine emin olamayarak.
  • türkiye de ne kadar çok zengin olduğunu bir kez daha farkettiğim program olmuştur.
hesabın var mı? giriş yap