• ki$ilerin son arzularini belirtmek icin kuracaklari cumlelere koyduklari prefix.. boyle ba$larlar ki millet purdikkat kesilsin, arada yanli$ anla$ilma, ustunkoru gecme olmasin diye..

- hamit dinliyor musun?
    - dinliyorum baba soyle
    - son arzum
    - soyle baba evet?
    - antalya'daki yazligi ve bmw'yi
    - evet baba evet!!?
    - ve tekneyi ve new york'taki villayi
    - baba!! babacim!! soyle babacim!! bitir cumleni!
    - turk yadigar vakfina birakiyorum..
    - *fotonk!* (vazoyla babayi oldurme efekti) teslim oluyorum
  • (bkz: son arzu)
  • nilüfer şarkılarından... görelim:

gelse bile son günüm koluna alsa ölüm
    gözlerimin önünde seninle geçen günüm
    senden sonra kalbimi sevgilere kapadım
    ben seninle o günü bin yıl gibi yaşadım

son arzun nedir diye gelip de bana sorsalar
    gözlerime bakıp da her şeyi anlasalar

açık gitmez gözlerim ölsem bile sevgilim
    kulaklarımda çınlıyor beni anlatan sözlerin
    aşkıma hiç dokunma bırak öylece kalsın
    gerçek sevgi neymiş bilmeyenler anlasın
  • çemberimde gül oya'nın dün gece yayınlanan bölümünde çağan ırmak'ın tam yerinde kullandığı, "insan fim izlerken ne diye durup durup ağlar" diyen beni gözyaşlarına boğmayı başarmış şarkı.
  • ne zaman bir yerlerde karşıma çıksa, çemberimde gül oyalı halini hatırlatan şarkı.
  • ne gündüz ne gece farketmeksizin insanın içinde ki o gözyaşı tıpasını çıkartan şarkılar familyasındandır
  • idam edilecek kişiye sorulan son sorunun cevabının ilk cümlesi
  • hele bir de benzeri bir kaybı yaşadıysanız, ağlamaktan helak ettirecek, dahası şarkıyı ve fragmanı tavaf ettirecek çemberimde gül oya fragmanı

http://www.youtube.com/watch?v=-0fgxtkddae
  • bu sarkiyla kendi askini sorgular insan. "ben de bu kadar seviyor muyum? ben de bu kadar seviliyor muyum?" sarkinin sozleri, muzigi ve nilufer'in sesi bir araya gelince oyle tuhaf bir his kaplar ki icinizi. askin tanimidir adeta.
  • insana bi büyük açtıran nilüfer şahaneliği. hele ilk kaydı... en güzel nilüfer şarkısı.
hesabın var mı? giriş yap