• (bkz: kapitalizm)
  • disney'in marketing anlayışındandır.
  • imperial march çalan mehter takımı, sithlerle yanyana duran yeniçeriler görmemize bile sebep olabilir.

ya anakin, hüüü

haftaya kösem sultan'da kadınların "ağzını yırtarım senin jedi" diye yoluşmasını, hülya avşar'ın kırmızı ışın kılıcını çıkarmasını bekliyorum artık. olabilir.
  • bugüne kadar bir bölüm bile star wars izlememiş beni dumurdan dumura sokan bir çılgınlıktır. sevemedim bu tarz filmleri, hele ki popüler şeylerden kaçarak uzaklaşırım. son günlerdeki çılgınlığı ise abartı buluyorum, yarın olsun çıksın da ortalık biraz durulsun, zira star wars paylaşımlarından illallah geldi.
  • hiçbir şekilde müdahil olmadığım çılgınlıktır.

popüler kültürden hayatım boyunca sürekli kaçmış birisi olarak bu sürü psikolojisine iğrenerek baktım daima. star wars serisini severim, izledim de. ama bu nedir ya? sanki bu promosyonu yapmasalar kimse gitmeyecek.

ortalık sakinleşir, bu gözü dönmüş, arsız kitle alacağını alır sonra gider biz de izleriz. bu kadar.
  • ikiye ayrılması gereken çılgınlık. fanların çılgınca davranışları, bekleyişleri anlayışla karşılanabilir bence. özellikle 30 yaş ve üzeri kitlede. fakat disney yüzünden mi bilinmez, ota boka star wars reklamları konmaya başlandı. insanlar da artık "eeh bu ne lan" diyebiliyor. hype halini aldı resmen.

ben şahsen delirmiş gibi bekliyorum. çıktığı gün gidemeyeceğim filme, ama deli gibi bekliyorum. figürlerimi inceliyorum, 6 filmi birden geçenlerde tekrar bitirdim, oyunlara bakıyorum, inceliyorum da inceliyorum. bir kültür bu. seviyorum muhabbetini bile yapmayı.

ama portakal filesine de star wars reklamı koymayın be allah'sızlar. bu nedir ya? yeminle sevmeyen adamı militarist düzeyde star wars hater'ı yaptı bu reklam olayı. hayır sonra bizim de sinirimizi bozuyorlar. neymiş, star wars overrated'mış.

ay götüm.
  • millet kafasını dağıtıyor. olay bundan ibaret.

bende de star wars sevgisi baya yüksektir bu arada. a new hope hayatım boyunca en çok izlediğim filmdir. çocukluğun verdiği hafif dangalaklığın da etkisi var tabi. herhangi bir film 50-60 kere izlenmez normalde. sahne sahne izlenir o ayrı.

bu filmin heyecanı olur. normal. 4-5-6 zamanının efsane serisiydi. 1-2-3 genel bir hayal kırıklığı yarattı. eski oyuncuların da gözükecek olması buna karşılık yepisyeni oyuncuların, yönetmenin v.s. işin içinde olması. yeni oyuncular yaşlarının da etkisiyle sosyal medyada aktifler. onun da etkisi vardır mutlak.

bu sözlük sağolsun zamanında öyle tatlı dexter ve game of thrones spoilerları yedirdi ki bana içimdeki ekstra heyecanı öldürdü. 5 sene önce olsa ilk seansa giderdim spoiler yememek için. şimdi ise umrumda değil. bir ara gideriz modundayız arkadaşlarla.
  • en sevdiğim film serisinden soğumama sebep olabilecek çılgınlık. yapmayın etmeyin, bu kadar piyasaya düşürmeyin bu işleri, azıcık underground kalsın, her karakterin yüzü, her objenin şekli daha film çıkmadan bu kadar eskimesin.
  • herkesin hayatına kimse karışamazcılar gelmiş hemen amk. daha kim karışsın lan hayatına senin. haline bi baksana.
  • sanırım konunun walt disney ile çok ilgili olduğu durum.
hesabın var mı? giriş yap