• tuhaf bir şekilde türkiye'ye hiç değinmediler, bizi tınlamadıkları için mi? yoksa çekindikleri bir şeyler mi var?
  • türkiye'yi dünya haritasında gösteremeyecek kadar türkiye'den habersiz, alakasız bir milletin çizgi filminde türkiye'ye niye değinsinler. yoksa bizde malzeme çok. sırf tayyip üzerinden 10 sezon giderdi.
  • yanlış hatırlamıyorsam 12-15 sezon civarında bir yerlerde el-kaide’nin saldırılarda kullandığı uçağın kuyruğunda türk bayrağı vardı.

liseden beri en az 15 yıldır south park izleyen birisi olarak başka da bir şey kalmamış benim de aklımda.
  • efsane yapıt. her basrol bir figur tasıyor

mesela cartman. sisko, hitler hayranı, fakirleri asagılayan, amerikancı, sistem hayranı ve asiri pragmatist, cıkarı disinda hicbir seyi siklemeyen bi tip. neyi temsil ediyor? amerika'yı.

south park kendi icinde kendini bile elestiren bir dizi. yıllardır bitmesin diye yavas yavas izlerim
  • bozdu iddialarına kısmen katıldığım dizi. peki ne zaman ve neden bozmaya başladı? ben 20 sezon izledim, son sezona daha başlamadım. bana göre kesinlikle son 5 senedir bozdu filan değil. 17.sezona da 18.sezona da aşırı derecede güldüm. ama 19.sezon ve 20.sezonda maalesef yeni bir tarza geçtiler ki bu tarz diziyi çok kötü etkiledi. artık her bölüm yeni olaylara tanık olmaktansa dizi koca bir sezon tek bir olay etrafında dönüyor. bu da artık her yeni bölümündeki "acaba bu bölüm ne manyaklıklar olacak?" hissini büyük ölçüde yok etti. kabul edeyim, her bölüm bittiğinde merak ediyorum bir sonraki bölümü ama bu south park merakından ziyade normal bir dizi merakına dönüştü. dizi artık cartman neler yapacak, butters neler yaşayacak, nasıl psikopatlıklar yaşanacak merakından çok fazla uzaklaştı. "20.sezon 6.bölümü izledin mi çok komikti." diyemiyorum artık. 20 sezon tek bir bölüm gibi ve bu konuya çok önem verelim 10 bölüm heyecan yaratalım düşüncesi yüzünden bu bölüm nasıl güldürebiliriz demiyorlar gibi geliyor. 21.sezon da mı böyle bilmiyorum ama umarım 19.sezon öncesine dönerler.
  • 22. sezonunun 26 eylül'de yayımlanacağı duyurulmuştur.
  • 1997 yılından itibaren yayınlanmakta olan, abd yapımı en uzun soluklu animasyon komedi çizgi dizisi. yapımcıları trey parker ve matt stone'dur. 2019 yılına kadar devam edeceği belirtilmiştir.
  • sosyal, kültürel, siyasal, dinsel ve daha bir çok şeye, cesurca, sakınmadan göndermede bulunan, kara mizahın tillahı çizgi dizi.
    ironik, sarkastik, gerçeküstü.

her olgu, kurum, kişi, değer, v.s. ile umarsızca ve oldukça akıllı bir biçimde dalga geçmesi ve bunu çoğunlukla 8, 9 yaşlarındaki dört çocuğun etrafında dönen olaylarla yapması ayrı güzeldir.

eric cartman: küfürbaz, ırkçı, en ufak meseleden olay çıkarabilen, bencil, şeytani* üyesi.
    scott tenorman'a çektiği ayar efsanedir.
    sürekli kyle'la uğraşır, her fırsatta yahudi olması üzerinden onu aşağılar. piçlik yapmadan duramaz. hiç bir şey olmazsa kendi kendini tribe sokar.
    shit! god damn it! ağzından düşmez.

kyle broflovski: eric'ten ölesiye nefret etmesine karşın onları ayrı düşünmek mümkün değildir. yahudi olması sebebiyle kendini yar yer dışlanmış hisseder. içlerinde en saf olandır.

stan marsh: randy marsh'ın oğlu. babasına göre fazla dürüst ce doğrucudur.
    kyle'ın en iyi arkadaşı. diğerlerine göre en normal olanıdır ama heyecan yaptığında kusar.
    doğum günü 19 ekim'dir.

kenny mccormick: ağzı kapalı olduğundan ne dediği pek anlaşılmaz ama sürekli karı kız peşindedir ve ağzı bozuktur.
    sürekli ölür* . ve şu klişe diyaloğa sebep olur.
    *stan: omg! they killed kenny!
    *kyle: you bastards!

yazımı burada sonlandırıyor ve diyorum ki;

"screw you guys, i'm going home!"
  • çok şey barındıran ve tekrardan izleyeceğim dizi.
    devam etse güzel olurdu.
  • pc pirinciple çok iyi bir yan karakteridir.
hesabın var mı? giriş yap