• susuyordur, çünkü artık vazgeçmiştir.
  • çok kibarca söylemem gerekirse sikimde değildir.
    hatta biraz da zerafet katarak ekleme yapmak istiyorum susarsa ekime kadar susmazsa sikime kadar.

bu pasif agresif tehdit ile bir yere varacağını sanan andaval kadının ben kaynatasına atlayayım. söyleyecek çok şeyin varsa konuş anlayalım derdini. şu laf salatasıyla yaratılan gerilimin altından çıkacak iki tane osuruk gibi cümleden fazlasının olması mümkün değil lan. vir vir vir geveleyip durduğunuz bu halin/tavrın, yolundan çevireceği adam da abazanlıktan veyahut saflıktan erken ölüp gidecektir.

çok şeyi varmış da susuyormuş, bak kevaşeye sen.
    ne yapalım yalvaralım mı konuş diye. götüne koyduğuma bak.
    yarattığınız dramatik havaya sokayım. bir milletin erkeklerini şizofren ettiniz böyle deli saçmalarını ortalığa salarak.

ergen kardeşlerim siz de prim vermeyin bu amına koyduğumun duygu sömürgenlerine. bu mantıkla varıp varabilecekleri en uzak mesafe kendi sessizlikleri ile dolu terapi odalarıdır. onlara kendilerinden büyük bir ceza kesmeniz mümkün değildir. bu laf ile sizi tehdit eden orospuya siktiri çekin ilk biranız benden.
  • konuşsa dırdır, sussa tehlike sinyali, söyleyecek şeyi yoksa sıkıcı... aile, arkadaşlar fark etmez, ne zaman bir toplaşma olsa ben kendimi normal muhabbetin içinde sanıyorken sen niye hiç ağzını açmıyorsun diye darlarlar. kahkahanın muhabbetin fır döndüğü bir masada 6 saat boyunca tek kelime etmeden oturup çok eğlenebilirim çünkü ama yok, konuşmuyorsam bu sıkıldığımı gösterir, aksini ispatlamam lazım. canı sıkkın birinin yanında oturup susarım. bir susarım, iki susarım, üçüncüde “seni de sıktım” diye laf sokmaya başlar. sıkılmadığımı ispatlamak için konuşmam lazım. insanlar sadece sıkılınca veya konuşmaya tenezzül etmeyecek hale gelince susmayı bıraksa ne güzel olur aslında. susma özgürlüğü için konuşmak çok saçma çünkü.
  • yorulduğunu gösterir. birşeyler anlatmaktan tartışmaktan yorulmuştur. karşısındakinin anlamayacağı üzerine geleceği aşikardır. yakında söyleyecek çok şeyi de olmayacaktır. sonra da gidecektir zaten uzak diyarlara.
  • boku yediğinizin haberidir.
  • vazgeçmiştir. kelimelerin yeterliliğini tükettiği yerdedir ve artık vazgeçmiştir.
  • konuşmuştur, anlaşılmamıştır ve susmayı tercih etmiştir.
  • bu içe doğru patlama anlamını taşır. tahrip etkisi diğer durumlara göre çok çok daha yüksektir.
  • sonu kötü olur.
  • üstelik bir de boğa burcu kadınıysa bu kadın, bir daha hiç konuşmayacaktır. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap