şükela:  tümü | bugün
 • konuların bunaltıcı derecede en sevdiğim bilmem neler, en iyiler, cartlar curlar tarzında gitmesi, günün ba$lıklarında o gün içerisinde kimsenin güldüren veya düşündüren bir entry girmemesi, her zaman konuşulan sözlük arkadaşlarının uzun bir tatile çıkmış olması ile ba$layan zaman dilimi. (bkz: sozlukte tek olmak) (bkz: sozlukte tek basina kalmak)
 • sol tarafta akip giden gundeme bakip, hicbirine dair fikrin olmadigini anladigin anlar.
 • ırkçılığın tavan yaptığı, başlıkların ırkçı faşist entrylerle dolup taştığı anlardır
 • mide bulandırıcı anlardır.

  adam başlığı açarken yazım hatası yapmış. diyelim "kebap"yazacağına " kebab" yazmış ya da o an fazla tuşa basmış kebapp yazmış. sonra da bi sürü bilgi vermiş tespit yapmış falan.

  altına girilen ilk entri :

  daha kebap yazmayı bilmiyorsun bilgi mi veriyorsun ehuehe.

  sonra moderatör başlığı düzeltince;

  edit : başlığın ilk hali "kebabb bla bla olması" idi.

  bu hiç bir bilgi içermeyen sıfır mizah barındıran entrileri yazanlar siktirin gidin artık.
 • trollerin açtığı kışkırtıcı başlıklarda bulunan yazım hatalarının modlar tarafından daha kışkırtıcı şekilde düzeltildiği anlardır.

  en önemlisi; sözlükte espri olmayıp gayet ciddi yazılan şeylere espri gözüyle bakan malların varlığıdır.
 • 1- artık tartışma ortamından, farklı bakış açıları görme ortamından uzaklaşıp tek ses çıkan bir yer haline gelmesi.
  2- hiç bir şey bilmediği konuda atıp tutan yazarların öz güvenleri
  3- bitmek tükenmek bilmeyen "rezaletler", "seksist söylemler"
  4- gazetede ne kadar haber varsa, "fav" almak için sözlüğe taşıyan yazarlar.
  5- muhalif kişileri "trol", "çomar", "fetocu", "pkk" lı yaftalamaları.
 • sırf daha fazla favori almak için leş gibi popülizm kokan entrylerin aceleyle ilk sayfaya yerleştirilmesi. bu sebeple dikkatli düşünmeden çabucak yazılmış, tektipleşmiş muhalefet içeren, ayarcı ergenlerin bayram ettiği bir sözlük ortamı.

  ilk aklıma gelenler:
  - x kim amk
  - yavaş gelsinler saçları başları dağılmasın
  - 15 temmuz demokrasi isimlendirme şakaları
 • birkaç kez güldük diye, her başlıkta ağzımıza, hatta boğazımızın içine kadar sokulan kalıplar.

  en güncel örneği (bkz: x kim amk)
 • son zamanlarda alınan caylaklarin kaliteyi cok dusurdugunu gozlemledim. her kafafan bir ses cikiyor ve cogu ne soyledigini bilmeden komedi olsun diye saçmalıyor. sonuc olarak çöplük gibi bir ortam oluşuyor.

  suser oylama getirilebilir. burada + lardan ziyade - ler on planda tutulmali ve 100 üzeri - oy alan suser caylakliga dusurulmeli.
 • şahsi fikrim sözlüğü çekilmez kılan anların ilk fitili kadim zamanda miğferdibi çaylak alımlarıyla ateşlendi ve bir daha asla kontrol altına alınamadı (kontrol altına alınmak istendi veya istenmedi orasını bilemiyorum). o güne kadar değil yazar olmak; çaylak olmak bile mucizeydi, çaylak alımı bile yılın belirli dönemlerinde kısa süreliğine açılırdı ama her şey bir gecede değişti. ekşisözlük'ün reklam alımları da yakın döneme denk gelir. reklam alıp kâr etmek isteyen her internet oluşumunun dışardan izleyene değil kayıtlı kullanıcıya ihtiyacı vardır tabi.

  yazıyı bitirdikten sonra farkettim ki her cümle ülke gerçeği gibi oldu biraz. sözlük rejimi değişse ve sözlük arındırmaya kalkılsa, çekilmez kılan hedelerin köklerini temizlemek bile yıllar alır. memleketim gibi aynı.