• yalnızca ölen bedenlere bakan ve ötesini göremeyen gözler için dünya, içine girenin sağ çıkamadığı büyük bir mezarlıktır. kınından çıkan kılıç misali özgürlüğe kanat açan ruhu sezenler ise yücelen yaşamın atlama rampası olan dünyada çalınan doğum ezgisini dinlerler.
  • aşktan sonra hep virgül gelirmiş !
  • söylenecek her şey söylenmiş, yazılacak her şey yazılmış olsa adam daha yazılacak o kadar çok aforizma var ki sen de bir şeyler söyle....
    “konuş konuş ama bugüne kadar hiç kimsenin konuşmadığı bir şeyi konuş yoksa boş konuşuyorsun arkadaş.”
  • şu dünyada beni kimse anlamadı belki, ama en çok sen anlamadın.
  • dünyasal hazlara dair arzu dolu isteklerimiz o hazların tatmini ve tatmin noktasına ulaşıldıktan sonra bu tatminden sıkılma şeklinde hayatımızda yer bulur. dünya'nın bize sunabileceği en ileri hazlar bile "tutku ile isteme, istenenin eldesi ile tatmin olma, tatmini takip eden bezginlik" kısır döngüsünü kıramazlar, bize aslında hepsinin fani olduklarını, sundukları hazzın da koca bir yalan olduğunu hal dili ile bağırırlar. arzuları için savaşan, onlara ulaşan, ulaşınca sevinen, tatmin olan ama bir noktadan sonra daha önce ulaşmak için savaştığı şeyden tiksinme noktasında bezen insan sorgulamaya başlar; kafası karışmış bir şekilde "eee ne elde ettim" der. yavaş yavaş uyanmaya başlayıp "defalarca savaştım, sayısız şeye sahip oldum, sahip olduklarım bile bana hayal kırıklığı olarak döndüler, ruhuma diken oldular. demek ki tüm bu güzellikler dokununca yok olan birer sabun köpüğü, gökkuşağı renklerinin cazibesine bürünmüş birer sanrı, dünya hayatının mücadelesi kibir ve kırgınlık ile örülü" der. o farkındalık aşamasından sonra belki kişi ebediyeti ve hakikatı arzular da değişken görüntülerle örülü bu hapishaneden çıkış yolları arar kim bilir.
  • düşündüğümüz sürece yaşam aksar, hareket ettiğimiz sürece zaman durur, beklediğimiz zaman ise her şey erir...
  • seni neden bu kadar çok seviyorum biliyor musun? sana bakınca kendimi görüyorum...

çünkü gözbebeğinde kendimi görüyorum *
  • gerçeğine kılıf uydurulmuş dekorların yıkılmış sıradan insanlarıyız
  • "dağa tırmandığında dağ, denize girdiğinde deniz olamıyorsan yapma bunları."*
hesabın var mı? giriş yap