• sarafin cabernet sauvignon

üzümüyle birlikte yazayım; içtiğim en güzel şarap, başlığı altında da gereken övgü dizilmiş. markanın diğer şaraplarını tatmak istemedim, en iyisi bu ve gerek yok* -migros'ta 130 liraydı en son, içemediğimiz şarap oluyor ayni zamanda. siz yine de ömrü hayatınızda olabildiğince için-
  • shiluh dara.
    mahlepli süryani şarabı.
  • f/p : likya patara.
  • (bkz: kavaklidere selection) kirmizi. okuzgozu- bogazkere uzumlerinden full body leziz bir sarap. havaalanlarinda 15€'ya satiliyor idi en son.
  • napa valley'de (kaliforniya) 1000'den fazla sarap ureticisi var, kullandiklari uzum cesitleri de sunlar:

albariño, alicante bouschet, alvarelhão, barbera, bastardo, black muscat, cabernet franc, cabernet sauvignon, carignan, charbono, chardonnay, chenin blanc, cinsaut, colombard, concord, dolcetto, dornfelder, flora, freisa, gamay beaujolais, gamay noir, gewürztraminer, grenache, malbec, malvasia, marsanne, merlot, mourvèdre, muscat canelli, muscat of alexandria, nebbiolo, niagara, orange muscat, palomino, petit verdot, petite sirah, pinot blanc, pinot gris, pinot meunier, pinot noir, primitivo, riesling, roussanne, rubired, ruby cabernet, sangiovese, sauvignon blanc, sémillon, souzão, symphony, syrah, tempranillo, teroldego, tinta amarela, tinta cao, tinta madeira, touriga nacional, trebbiano, trousseau gris, valdiguié, verdelho, viognier, zinfandel.

hayatimda ictigim en guzel sarap kesinlikle bu 1000 kusur sirketten birinin, bu yukardaki uzumlerden biriyle urettigiydi.

*facebook "x sene once bugun surada sunu yapiyordun"da karsima sarabin fotografini cikardiginda editleyecegim.
  • (bkz: doge kira)
  • (bkz: frontera) fiyat/performans
    (bkz: chateau kalpak) awc de altın ödül almış tek türk şarabı

edit: başka türk şaraplarda altın ödül almış

bilgilendirme için @hasihasi 'ye teşekkürler.
  • (bkz: chateau bel air bordeaux supérieur)
    suadiye welldone’da tesadüfen içtiğim bir şaraptı
  • anlamıyoruz şaraptan ,içimi rahat pahalı olmayan şaraplardır. buzbağ mesela pembesi ve kırmızısını seviyorum.
  • sarap sevmezdim, ta ki gürcü duty free sinden "askaneli brothers" sarabi alincaya kadar. bogazdan akiyor namissiz, iki sisesi de 10-12€ bir sey idi. tiflis ucusu ciksa da alsam diye bekliyorum dört gözle...
hesabın var mı? giriş yap