• ceset kokusu

anneannem, annemin kuzeni, onun eşi ve çocukları gölcük'te göçük altında kaldı 17 ağustos 1999 depreminde. bütün ailem, kuzenlerim, onlara ulaşmak için elleriyle toprağı kazdılar tabiri caizse. devletin beceriksizliği içler acısı idi. zaten yakınlarını bir gecede o şekilde kaybetme acısı içerisinde olan insanlara bir de kendi ölüsünü bulma travması yüklenmişti.

cesetlere ulaşıldı. o üzüntü ile oradan dönüp gelen kuzenlerimden birine sarılmak için "abi!" diye ağlayarak koşup aynı anda mide bulantısı ile geri çekildiğimi hatırlıyorum. kuzenime sinen koku dayanılmazdı çünkü, kusmaya başladım aynı anda. çürük dişin iğrenç bir kokusu var ya onu 5000'le falan çarpın işte, öyle bir koku.

o koku zihinde bastırılıyor ama hissettirdikleri, size bunu yaşatanlara duyduğunuz öfke ve kaybın üzüntüsü dinmiyor.

edit: imla.
  • camide namazda secdedeyken amcanın biri kafama osurmuştu. 2006 eylülünde. düşün tarihi bile unutmuyorum. öyle kesif bir koku. sonraları o amcanın içindeki şeytanın çıkması için dua ettim. öyle bir koku insandan çıkamaz çünkü. ceset yemişti sanırım.
  • acil servise gelen 1993 yılından beri alt tarafı felç olan yatalak hastanın , hastanın kaslarına kadar gördüğüm yatak yeri yarasına yaptığım (bkz: dekübit ülser) pansuman sonucu kokladığım, dünyanın en iğrenç kokusu

sabah akşam penis tutarak sonda takıyorum, (artık el alışkanlığı oldu tutmadığım gün kendimi yoklukta hissediyorum)
    yaşlı teyzelerin pis kokan vajenlerini açarak üretrasınsan sonda takıyorum (hele şişman kadında sonda takmak tam bir işkence)
    makkattan kanama varsa 3 kat eldiven giyip kan geliyo mu diye bakıyorum,
    aldığım maaş 500 tl yaptığım iş (bkz: intern doktor) yani bedava amelelik , sonra doktorlar çok para kazanıyor diye ekşideki aptalların başlıklarını okumak zorunda kalıyorum bu da cabası.

edit: destek olan da var ana avrat sövende. hastalara bu gözle bakıp sen nasıl doktor olucan diyende
    neymiş efendim hastaya nasıl böyle iğrenerek yaklaşırmışız,
    biz de insanız be kardeşim, bizimde koku reseptörümüz var, hastaların da çoğu bu durumun farkında henüz bu durumu şikayet edeni görmedim.
    kaldıki bunların hepsini bana zorla yaptırıyorlar, yapmazsan mezun olmazsın!
    çoğu yerde bu işleri diğer sağlık personeli yapıyor ,
    işçi açığını üniversitelerde joker elaman olarak interne yaptırıyorlar. vermesinler abi bana 500 tl istemiyorum! güzelce eğitim versinler yeter !
  • dünyanın en ilkel kokusu: apse kokusu.

hayatta kalmak ve üremek için elinden gelenin en iyisini yapan emperyalist bir bakteri olduğunu hayal et…sen ve oluşturduğun ordu talihsiz bir insanının dokusunu müthiş bir şekilde işgal ettiniz ve nefis bir apse oluşturdunuz. neredeyse sınırsız miktarda enerji senin için hazır, hayat sana güzel. biraz nötrofil falan var olaya müdahale etmek isteyen ama hiç sikinde olmamış kurmuşsun tezgahı. sadece küçük bir kısım cephede savaşıyor. orta kısımdaki halk geh geh geğiriyor tabiri caizse. konakçı olduğun insan cehennem azabı yaşıyor bu arada tabii. dayanamayıp koşuyor acile. veee biri eline alıyor neşteri. güvenli sığınağını sikip atıyor. ordudan geri kalan 3-5 bakteriyi de antibiyotik moleküllerinin eşlik ettiği bir nötrofil kokteyli ile foşur foşur halledecek. ohhh misss. işte yaşama sevincimi arttıran apse drenajı kokusu.

ve acile tırı vırı nedenlerle gelenlerin kusarak kaçması ahahahah. aman ağzımızın tadı bozulmasın.
  • 3 katlı bir yer düşünün; üst kat balık deposu, orta kat atöyle , alt kat atık havuzu. tek kapıdan balıklar kaydıraktan önüne orta kata düşüyor. kaydırağın kapağının kontrolü yanımdaki fucking monster lakaplı mustafa'da, her 2 günde bir 4 saat uyuyup çalışmaya devam ediyor, öyle deli. en hızlı kafa kesen benim, dakikada 65 kafa ile naknek şampiyonuyum. yalancıyı siksinler çok afedersin. kafa ne kadar hızlı kesilirse atölye o hıza uyuyor. en küçüğü 3kg somonlar gözüme bakıyormuş gibi geliyor, mustafa kapagı acıyor, balıklar dökülürken holosko bana göre kafaları hizalıyor, elimde satır gibi dexter marka bir bıçakla kafasını kesip yana itiyorum.. her 3-4 dakikada bir yeni bıçak veriyorlar çünkü hem balık derisi yapıştığ için demirin kayganlığı azalıyor hem köreliyor. en iyi bıçak neşter gibi keskin olup köreldiğinde iyi biley alan bıçaktır. sorasında karnı yarılıyor,havyarı alınıyor, filetosu çıkartılıyor, içinin boku pisliği ve omurgası alt kata dökülüyor. üstümüz balık havuzu ya işte bir dolu yerden sızdırıyor, balık kanı dökülüyor sürekli üstümüze. alt kat dediğim yer de havuz aslında. üstünde ki ızgara gibi yerde akrobatlık yaparak çift vardiya çalışıyoruz. her türlü atık, bok püsür oraya gidiyor, oradan da pompalanarak bering denizine gönderiliyor. işte o atık havuzunun pompasının çalıştığı yer varya gideri tıkanmış. aylardır çürümüş bekleyen balık boku havuzu dolmuş taşacak. bok seviyesi boyna geliyor. hemen sevgili yapmıştım ama çalışmaktan görüşemiyorduk, yavşak süpervizör o bok havuzuna girmesini ve deliği açmasını söyledi. rus'ta olsa biz ankara yenimahalle bebesiyiz öyle işi manitaya yaptırmayız, işte o havuza girip gideri açtım. kıyafetlerimi yıkadığım çamaşır makinesını defalarca boş çalıştırdılar, makineden koku çıksın diye. 10 küsür sene geçmiş, oradan kalan fotoğraflar bile kokuyor.
  • ağız bakımı yapmayan, sigara içen ve karnı aç insanın yataktan çıkmış bir şekilde otobüse bindiği haldeki ağzının kokusu.

bazı insanlar gerçekten çok iğrenç.
  • deri fabrikasından yayılan koku evlerden ırak
  • bugün otobüste biri sinsice saldı osuruğu hayatımda böyle iğrenç koku duymadım, midem ağzıma geldi
  • felçli hastalarda el parmaklarının bükülü kalmasıyla avuç içinde ter oluşur ve parmaklar çok sıkı olduğu için orada birikir hava da alamaz. o parmakları açmaya çalıştığımda burnuma gelen koku çok kez midemi bulandırmıştı.
    anatomi laboratuvarında ilk kadavra görüp dokunduğum iki öğün yemek yiyememiştim ama orada kokuya ek olarak görüntünün de etkisi vardı.
  • 1. a101 pastırmasını açtım o saniyede bütün ev ahır koktu. son kez o cehennem dolaptan bir şey aldığım gündü.

2. çamaşır makinesinin suyunu sonra bir yerde kullanırım diye biriktirdim evi öylece bırakıp çıktım. gece kapıyı açınca gelen kokuyu anlatamam..
hesabın var mı? giriş yap