şükela:  tümü | bugün
 • bu anime japonya dışında sadece fransa ve türkiyede gösterilmiş.
 • bi de zamanında show tvde yayınlanan bi cizgi film.bi kolu takmaydi, icinden laser atan bi alet cikardi.ayrica cizgi filmde her gezegende ayri bi hatun bulurdu kendine o sekil karizmatik bi adamdi.
 • dizinin konusu, kobranın semender* adlı kötü adamı araması üzerine kuruludur. bu maceraların esnasında kobranın en büyük yardımcısı leydi* isimli androiddir, demirdöküm olmasına rağmen epey seksi bir abladır kendisi.
 • http://www.animefreak.tv/…nglish-dubbed-online-free adresinden bütün bölümleri izlenebilen şaheser.*
 • estetik ameliyatla, sıfatını değiştirip yedi cihanın aklını alan ana karaktere sahip bir animedir.

  oglum ayıp değil mi lan size sayın yapımcılar?yıllardır türkiye'yi kasıp kavuran bir dizinin konusunu sikindirik bebe çizgi fiminden apraklamaya hiçbir şey demiyorum.

  biz racon kesmioz,kafa kesioooz bilaaader.
 • hatırladığım kadarıyla salamander karakterini cobra altı patlarla öldürememişti, sadece yaralamıştı. son atışma sahnesi salamanderin kıskaç şeklinde olan kolunu kobraya fırlatması ve cobranında biyonik kolunu (kolda roket ateşleme sistemi vardı) salamendere fırlatması sonucu olmuştu. salamenderin kıskaçı cobranın son anda yana çekilmesi sayesinde sadece elbisesinin karın kısmını parçalarken cobranın fırlattığı kolu salamanderin karnına girmişti.

  6 yıl sonra gelen edit: shu onorunun uyarısı, yukarıda anlatılmak istenen karakter aslında salamander değil crystal boydur. salamander korsanların lideri olan lord salamander karakteridir.
 • (bkz: spincrus)un da belirttig gibi zamaninin ötesinde olan bir animeydi.öyleki animenin giris sahnesi arnold amcamizin (bkz: total recall) filmine aynen kopyalanmistir.filmi seyredenler zati hatirlayacak ama tüm film de zati o girisin üstüne bina edilmistir..

  --- spoiler ---
  kisaca özetlersek..
  gelecek yillarda rutin islerinden sikilan bir astreoid maden isçisi hayatini renklendirmek amaci ile son teknoloji hayal makinesinin yolunu tutar ve süper ajan olmak secenegini tiklayan arnoldun yerine zenginden alip fakire veren karizmatik bir uzay korsani olmayi secer. direkt olaraka bilincaltina etki eden makinenin uyarimlariyla, vaktiyle bilinçaltina itilmis 2. bir kisilik ortaya cikar ve hayal makinesi altüst olur. neyin gercek neyin sahte oldugunu ayirt edemiyen kahramanimiz evine ulastiginda da sorunlar devam eder, nerden geldigi mechul düsmanlar tarafindan öldürülmeye calisilmakla kalmaz. son derece hantal hizmetçi robotunun icerisinden essiz ve alimli bir android, sag kolunda ise bazuka büyüklügünde bir silah ortaya cikar.(düsünün ademoglunun girdigi anlam karmasasini)...
  --- spoiler ---

  bu mükemmel girisin ardindan mükemmel silah olaraka adlandirilan önüne cikartilan her silahi kopyalayarak kendini daha üst modele ceviren bir silahin pesinde ürkütücü düsmanlar ve güzel kadinlarla devam eden hiç azalmayan bir tempo..
  tez zamanda yeniden yayinlanasi bir tat.
 • zamanında hayallerimi süsleyen ve hastası olduğum cobra karakterini barındıran anime. magnumu da efsaneydi. salamender'e işlemeyen lazeri yerine magnumunu kullanması da en harika sahnelerden biriydi.
 • kime "cobra?" diye sorsam salak salak "sylvester?" diye cevap veriyo. burda gene allahtan bir kaç kişi hatırlamış...

  olağanüstü bi çizgifilmdi, 6-7 sene önce yazları showtv de verirlerdi.
  sarışındı bu adam ve kırmızı pantolonun üstünde kırmızı kısa kollu yapışık bi t-shirt'ü vardı. sol kolu yerinden çıkardı ve altından lazer silahı çıkardı. belinde de bi altipatlar'i vardı. bi bölümde, tamamen camdan yapılmış bir düşmana karşı ziyuv ziyuv diye lazer atmıştı, tabi kötü adama bişey olmamıştı; sora çekti tabancasını bi sıktı tıkaa...

  araştırdım amazon'da vhs formatında buldum bunun movie'sini. alamadık tabi para olmadı, fırsat olmadı... (bkz: ukte)
 • camdan yapilma dusmani magnumu ile hakladigi bolum hatiralara kazinmis olan 90'larda izledigimiz milyon tane guzel cizgi filmden biri.

  baska neler vardi derseniz:

  (bkz: saber rider)
  (bkz: robotech)
  (bkz: voltran)