• otomobillerde yol tutuşu artırmak için, aracı mevcut yüksekliğinden daha alçak bir seviyeye indirip esnemeyi azaltan sertlikteki oem yaylara verilen isim. "spor yay" veya "spor helezon" da denir. eibach, h&r gibi ünlü üreticileri vardır. kule gergisi ile desteklendiğinde daha olumlu sonuç verir.

"yay şart"
  • görsellik ve yol tutuş performansı açısından şart donanım. eibach ve h&r bu işin lideridirler eğer 4 coilover yapacak paranız yoksa bir takım kaliteli yay alarak aracınızı basabilirsiniz. bir de bunların ucuz kankaları vardır ki esas ipi koparan bu çocuklardır. 200 liraya orjinal yaylarınıza press yaparsınız esnek güvensiz sürüş ama güzel görüntü sahibi olursunuz bu konuda bilgim bu kadar ancak ucuz yaylarla ilgili hiçbir şekilde bilgi bulamadım bulabildiğim tek şey "alma" diyen forum kullanıcılarının yorumları fakat istediğimiz şey görüntü ise ve yüksek sürat yapmıyorsak bu çakma yaylarla nasıl performans sergileriz bunu da öğrendiğimde güzel bir paragrafa dönüştüreceğime inanıyorum
  • bu konu hakkında beni aydınlatacak birileri çıkar mı? bir kaç sorum olacak kendisine
hesabın var mı? giriş yap