• spor salonlarında yapılacak en büyük öküzlüktür.

şöyle olur: kendini sporcu zanneden andavalımız 3 set 10 tekrar çalışacağı aletin (bench press olsun, lateral pull down olsun, butterfly olsun, olsun da olsun) başına geçer. ıııımmsss pıffsss nidalarıyla ilk setini sona erdiren bu andaval, aletten kalkıp gezerek dinlenmesi gerektiği halde kah mal gibi sağına soluna bakınarak, kah aletin üzerinde camış gibi yayılarak oturur. bu tür andavalların daha aklı selim olanlarını nazikçe uyardığınızda kalkıp yerlerini size verirler. ama bunların arasında kimi national geographic ögesi olasıcalar yer almaktadır ki bunların cevabı "hocam benimki bitmek üzere, kalkıcam şimdi zaten gak guk bikbik" minvalinde bir şeyler zırvalar şeklinde olur.

--- spoiler ---

entrynin bundan sonrası sinkaflı bir hal almakta ve sinirle göz dönmesinden mütevellit imla hataları içermektedir.

bu satırı okuyanlar arasında aletleri işgal edip üstüne bi de cevap veren bi öküz var. buna eminim.
    sözüm sana sevgili öküz:

sayko mode on:

be hey amına koduumun dürzüsü siktir kalk lan o aletten. babanın malı mı götveren? mekanın sahibi dayının oğlu mu he pezevenk? benden fazla para mı verdin? o aleti sen mi getirttin salona? seni mi beklicez lan işimiz gücümüz var. her öküzü bekleyecek olsak bi saatlik antrenman bi haftada biter mi? zaten dünyanın parasını bayılmışım ona da gelemiyorum zamansızlıktan. zaman ayırıp gelince de senin paşa gönlünü mü bekleyecem? bitiyomuş da birazdan kalkacakmış da bilmemne. siktir lan ordan. biz sanki çadır kuracaz alete. mantığını da beynini de sikim senin.

sayko mode off.

--- spoiler ---

evet sevgili dostlar içimizi döküp sinirimizi kustuktan sonra sakince durumu özetlemek gerekirse: yapılmaması gereken şeyler efendim bunlar. sinir bozmaya gerek yok. herkesin kısıtlı zamanı var zaten. efendi gibi setiniz bittikten sonra kalkın, bir dakika kadar dolaşın salonda, o süre içinde de sırada bekleyen kişi girsin, setini tamamlasın. herkesin zamanı eşit miktarda harcanmış olsun.

biraz saygı gösterelim birbirimize. göreceksiniz dünya daha güzel bir yer olacak.
  • bunu yapan adama "beraber girelim mi?" deyin, kaçarak uzaklaşacaktır zaten.
  • bunu yapan adamın zaten ertesi haftaya gelmeye ne hali kalır ne de yüzü.sabırlıysanız bir hafta bekleyin ama yapılması gereken şey ayıbını yüzüne vurup, karşıda pilates yapan kızların önünde rencide etmektir.
  • beraber girelim mi dediginiz takdirde yapilmayacak harekettir. iki salon degistirdim, henuz "yok ben gircem dinleniyorum" diyen okuzune rastlamadim. boyle okuzlerin bulundugu yerde de calismayin zaten.
  • boş olan alet sehpasına havlunuzu koyup 2 metre ilerideki ağırlıkları almaya gittiğinizde hiç sormadan zınk diye sehpaya yerleşen angutun tersidir. insan yolda bulsa kullananı var mı diye sorar, sorduğunda da dönüşümlü kullanırız cevabını alır. öküz her yerde öküz tabi.
  • 2 setinin arası 5 saniye olan kişiyi de yerinden kaldırmamak lazım , o yapsın kalksın işin daha çabuk biter. oldu da dönüşümlü kullanmak isteyeceksen bunun açık bir dille ifade et. herkes yıllardır spor salonuna gitmiyor , söylediğin kişi oranın jargonunu bilmiyor olabilir. yoksa şöyle durumlar yaşanabilir:

+merhaba aleti beraber kullanabilir miyiz?
    (aleti kullanan kişi söyleneni dinlediği müzikten dolayı duyamaz)
    -pardon kulaklığım vardı duymadım , ne dedin?
    *direkt lafa girmek yerine bir selam vermenin daha kibar olacağı düşüncesiyle...
    +selam nasılsın?
    -ee iyiyim teşekkürler ya sen? (şaşkın ifade)
    +ben de , sağ ol. aleti beraber kullanabilir miyiz?
    -tamam , benim setim de bitmişti zaten sen yapabilirsin (daha da şaşırmış ifade ama bunu saklamaya çalışıyor)
    *iç ses: hmm nasıl yani beraber? yani birlikte yapalım öyle bir atraksiyon mu acaba?*

ve sonuçta seti bitmemesine rağmen aleti terk eden kişi

(bkz: kendimden biliyorum)
  • türkiye'de öyle mi bilmiyorum polonya varşovada bazı zımbolar beni deli ediyor ben ve arkadaşım 4 hareket 3 set olmak kaydiyla her sette 12 tekrar yapıyoruz bir zımbo daha 1 seti bitiremiyor telefona dalıyor kıza bakıyor aynadan kendisine bakıyor 2 hareketi 2 saate bitirip evine gidiyor bacısını s** evladı bazen uyarida bulunuyorum hepsi sarışın gay kılıklılı ibneler bide bakmalari yok mu bana iyicene çıldırıyorum amk .
  • yeni yeni başladığım fitness salonunda set aralarımı adam gibi bi seviyede tutabilmek için yapmak zorunda bırakıldığım ama gene de fazla abartmadığım olaydır.
hesabın var mı? giriş yap