• oldukça yüksek olandır. bu adamlara ne içiriyorlar bilmiyorum ama özgüvenleri gerçekten yüksek. çalışma hayatı için iyi bir özellik.
  • spesifik tanimindan dolayi bir kac soru sorduran tamlamadir.

bir insanin ozguveninin yuksek olmasinin kotu kismi nedir? calistigi yerle ne alakasi var? ha varsa da demek ki arkasinda duran bir yerde calisiyor bu daha guzel, e sorun ne?
    dunyayi kurtardiklarini falan zannediyorlar yorumu da ozguveni dusuk bir insandan gelmez mi duz mantik? artiz yeaa diyip gecmek de basbayagi ne ictin sorusunun muhattabi olmak degil midir?
    babam boyle pasta yapmayi nerden ogrendi?

bir de alti ustu bir kahve icip gideceksin, ne diye abartiyorsunuz anlamiyorum ki. ha birisi canini sikmistir, olmustur, olabilir. gitmezsin bir daha ne bileyim, bu da boyleymis der gecersin falan. ama yani kahve veren kisiye atarlanip, bunlarin da gotu kalkik alt metinli, genellemenin canina okuyan baslik acip, cok hakliyim di mi yeaa, evet. nedir tam?

cok canin sikiliosa, git kus mus vur istersen?

not: starbucksta calismiyorum, calisan arkadasim yok. sirkete bir hissiyatim da yok, notrum. bu minvalde degerlendirebilirsek, evet.
  • adam sana kahve 8 tl, grandeistersen daha çok para diyor. sen gidip alıyorsun ha ertesi gün gidip bi daha alıyorsun.

onda özgüven olmayacak da bende mi olacak?

ha beytepe çalışanları oldukça hoş insanlar. işilerini yapıyorlar güzel güzel.
    ilk tesbiti de ertesi gün de gidip yaptım. oldu hem de.
  • ozguveni dusuk insanlarca rahatsiz edici bulunur.

sahsen ben hic benden yuksek ozguvene sahip sbx calisaniyla iliskiye girmedim sozel olarak.
  • çok büyük olasılıkla özgüven sıkıntısı yaşayan, aşağılık kompleksi olan starbucks müşterilerinin kuruntusudur. sen ezik bir karaktere sahipsen senden para isteyen dilencinin özgüveni bile sana fazla gelir.
  • uluslararası bir zincirde çalışıyor olmanın verdiği hazzın, özellikle süpervizör'ler tarafından pompalandığı arkadaşlarda oluşan durumdur. uzun vadede kariyerleri adına shaya group'ta çalışmış olmak, satışçılık deneyimi adına bu arkadaşlara iyi bir reputasyon sağlıyor olacaktır, bu arkadaşlardaki özgüven de, mahalle süpermarketi veya daha az bilinir lokal zincirde veya orta kademe mavi yakalı çalışanlara göre hali ile daha fazladır.
  • özgüven değil kibirdir. yoksa o adamın kendine olan güveninden banane. starbucks'ın sahibi gibi davranışlar ve ödeme şekline göre bile değişen tutum; hele ki ne alacağına karar verememişsen ve bu kararsızlığın pek çok ürünü henüz denememiş olmandan kaynaklanıyorsa, evet bu kibirden muzdaripsindir.

seri ve emir verici bir dille konuşursanız bu kibire maruz kalmazsınız. ben mi? benim param yok ben aylık akbille yaşıyorum.
  • tespit edemediğim özgüven. bana sadece işlerini yapıyorlar gibi geldi.
  • maymunu da alsan hizmet içi eğitimine, saçtığı (sıçtığı da diyebilirsiniz zararı yok) özgüven patlamasının lekelerini müşteriye kadar şıçratır. bunlar hep kapitalizmin net wörklerinin (hemen dalma dallama bilerek ööle yazdım) numaraları.
  • sadece işlerini yapıyorlar, müşteriye saygı gösteriyorlar.
hesabın var mı? giriş yap