• hesap satmak yerine kiralamanın daha mantıklı olduğu platform. 550 oyunluk hesabımı 1 aylığına 100 tlden kiralasam ay sonunda hesap kurtarmadan geri alabilirim. herkes mutlu olur.
    (bkz: sanal polyannacılık)
  • hesap satma girdilerinden güncel haberleri yakalayamadığımız güzide platform.

olay bildirimleri yalama oldu hesap satma iletilerinden. " hesap satmayın /satın almayın (dolandırılmayın)."

*rimworld'ün yeni sürümü çıktı indie strateji/üs kurma/hayatta kalma severlere duyurulur.

*fallout serisinde net 50% indirim var (4. oyun için fırsat kollayanlara duyurulur).

*hitman serisi de 75% indirimde (yumulun arkadaşlar). eskidir falan ama severim seriyi.

*halo wars: fefinitive edition, ücretsiz haftasonu etkinliği kapsamında 3 gün daha ücretsiz oynanabilir.

*ayrıca codemasters yarış oyunları hala indirimde.

not: f1-2017'yi klavye ile oynayan sözlükçüler oynanabilirliği kısaca mesaj atabilirlerse sevinirim.
  • hesap satanların direk dolandırıcı olduğu platform. hala sazan avina çıkan çakal carloslar'ın olduğu platformdur ayrıca.
  • bir çok oyunda indirim yavaştan başlamıştır. 29 ekim'de bitecek olan indirimler, aynı tarihte yeniden başlayacaktır.

sleeping dogs
    rise of the tomb raider™
    life is strange: before the storm
    deus ex: mankind divided
    just cause™ 3

başlangıcı square enix şirketi yaptı. hadi hayırlısı.

daha fazlası için (bkz: #82433522)
  • fallout oyunlarında indirim olduğu için önce new vegas’ı ultimate edition, sonra da fallout 3 ve 4’ü goty editionları olarak aldığım oyun şeysi. biraz radyasyon iyidir :p

şu gabe denen jabba the hutt kılıklıya ayar olsam da, vanasını siktiklerim çok süper adamlar ;)

ayrıca, halloween sale için de pusuya yattık.
  • üst edit: pazara koyulan eşyalarda mobil onay geri geldi. (şuan sadece kartlarda test ettim.)
    edit 2: ürünleri pazara tarayıcıdan eklerseniz mobil onaya atıyor. uygulama otomatik onaylıyor. yakında düzeleceğini düşünmekteyim.

takip eden arkadaşların affına sığınıyorum.
    steam hakkındaki sorunlar, sorular, tavsiyeler, oyun içi arkadaş arama olayı için telegram grubu oluşturdum. her şey buraya yazılmıyor, yazılsa da kayboluyor.

ekşi sözlük steam grubu
  • (bkz: steam geleneksel salı akşamı şikayetleri)

bugün salı beyler oynamayın bir zahmet. artık salı günü şikayet edenleri döveceğiz yeter be kardeşim başlıkta arasanız bulursunuz.

edit: salı günü bakım günü beyler. bilmeyen varsa yeter artık öğrensin. salı günleri genellikle dota 2, csgo ve diğer online oyunlarda sıkıntı olur. bakım günlerinde oynamamanız tavsiye edilir çünkü lagdan kafayı yemeniz mümkündür.
  • gelecek indirim şenliklerinin tarihlerinin büyük oranda netleştiği platform.

29 ekim'de cadılar bayramı indirimi başlıyor ve 4 gün sürecek.

20 kasım'da sonbahar indirimleri başlıyor ve 6 gün sürecek.

21 aralık'ta kış indirimleri başlıyor ve 14 gün sürecek.

kaynak

kotaku, daha önceki senelerde tarihleri bilmişti, bu sefer de bir terslik olmayacağını sanıyorum. oyun almayı düşünenler bu tarihleri bekleyip cüzdanlarını hazır tutsunlar.
  • öncelikle indirimlerle ilgili ölçüp biçtikten sonra almanızı tavsiye ettiğim platformdur. aslında çok oyuncu kardeşim benim gibi ölçüp biçerek alıyor. artık herkes parasını sokağa atmaya meyilli değil. örneğin benim gibi sadece 100 lira ile indirimlere girecekseniz önceki indirimlerde istediğiniz oyunların ne olduğuna bakın.

ben mesela multiplayer olmayan oyun almamakta ısrarcıyımdır. her multiplayer oyunu da almam çünkü oyuncu olmuyor çoğunda. örneğin rise of nations benim en sevdiğim strateji oyunudur ama multiplayer oyuncusu çok az. benim gibi oyun arkadaşı olmadan oynayan bir kitle için almak saçma oluyor. rocket league, ets2, aoe2 gibi oyunlar daha iyi oluyor solo oynuyorsanız.

öncelikle ilgilendiğiniz oyunları seçin. varsa türkçe gameplay videolarını izleyip istek listenizi belirleyin. sırf steam sayfasında videoları ve yorumları gördüğünüz için oyun seçmeyin. böyle yaptığım için kaç tane oyun iade ettim bilmiyorum.

evet mesele para olunca çok düşünüyoruz. keşke durum böyle olmasaydı ve sevdiğimiz single player oyunlarını da alıp kütüphanede tutsaydık.

bu hafta sonu halloween sale var. sonrasında black friday geliyor. aralık ayında ise winter sale var. ben winter sale zamanı daha çok oyun göreceğimizi düşünüyorum. halloween ve black friday ile alacağınız oyun sayısı en fazla 2 olmalı. kış indirimlerinde 5-10 arası oyun aldığımı bilirim.

o yüzden ölçüp biçip alın.
hesabın var mı? giriş yap