• sir alex ferguson my autobiography adlı kitabında kendisi için "top class bir oyuncu olduğunu hiçbir zaman düşünmedim, bir kaç kez alma şansımız oldu ama değerlendirmedim" demektedir.
  • kulüp bazında sadece lig şampiyonluğuna sahip olmayan kaptan.
  • milli takımdan emekliliğini açıklamış efsane kaptan. kendisi hakkında yorum yapanların en basitinden son iki sezonda bir tane bile liverpool maçı izlemediğine eminim. tamam milli takıma özellikle son dünya kupasında faydalı olamadı ama eleştirirken bi bok bilinde öyle konuşun bari. geçen sezon gol ve asist olarak çift hanelerde bitirdi ve gerçekten hiç faydası olmamış.

tanım: efsane kaptan, zoruna gidenin...
  • adam değil. sg, slipping guy'ın kısaltması olsa gerek. abartılmış bir futbolcu. ne ingiltere ile ne de liverpool ile kayda değer pek başarısı yok. 2005'teki tesadüfler silsilesini bir kenara bırakalım. diloları çok daha itici yapıyor kendisini de. liverpool'un kaptanı.
  • başarıyı yalnızca kazanılan kupalarla özdeşleştirenlerin başarılı bir kariyeri olmadığını düşündüğü büyük kaptan. kaldı ki;

(bkz: 25 mayıs 2005 milan liverpool maçı)
  • zamanında şöyle efsanevi bir faul yapmış oyuncu.

http://www.youtube.com/watch?v=7_r1pptjvei#t=394

edit:video bir istediğim zamandan başlıyor bir başlamıyor çözemedim.sizde nasıl bilmiyorum.neyse merak edenler direk 6.34'ten itibaren izleyebilir.
  • sac tipi, sekli, sac uzunlugu, saclarinin sıklık orani hep ayni, yillardan beri hep ayni olan kisi.
  • real madrid maçı öncesinde yapılan basın toplantısında "kariyerim boyunca iki kez real'den teklif aldım ama liverpool'a hissettiklerim yüzünden reddettim.ileride belki yurt dışı deneyimi yaşamadığım için pişman olabilirim ama liverpool'dan ayrılsam duyacağım pişmanlık çok daha fazla olurdu" diyerek liverpool'a olan bağlılığını tekrar gösteren kaptan.
  • maç esnasında beyninde sürekli olarak "top ayağıma gelirse kime atarım?" sorusu dönen oyuncu.
hesabın var mı? giriş yap