• bebeğim isimli şarkısıyla bu yaz bütün plajları kavuracak olan mükemmel sanatçı. gelmiş geçmiş en başarılı sanatçı olan serdar ortaç'la düet yapması ise müzikseverlere şahane bir süpriz olmuş.
  • iki bin on yazının hiti olmaya aday olmuşluğu olan bebeğim isimli parçası söz, müzik, klip, kareografi, kurgu, aranje, akor, movie maker, winamp vs. her şeyiyle bir baş yapıttır. suat aydoğan'ın o figürleri, mimikleri, nameleri adeta one man show'dur. ''i fly solo'' demektedir bağıra bağıra. o kadar ton farkına rağmen serdar ortaç parçaya nerede giriyor nerede çıkıyor umurunuzda olmaz. çünkü suat aydoğan bütün dikkatleri üzerinde kitlemiştir zaten. star ışığı, vibe'ı bu işte. türk ve dünya popunun yitik değeridir suat aydoğan bir vokal olarak. geri planda durup işleri yürütmüştür ama sahne ve mikrofon ve kamera insanıdır aslında. fbi'ın sistemini on yedi saniyede hackleyip new york city'de damsız kulübe girmeni unutmadık kıral. seviliyorsun.

son otuz yılda müzik alanında dünyaya damgasını vurmuş iki isimden biridir, ikincisi için:
    (bkz: rick rubin)
  • serdar ortaç'ın şarkılarındaki aynılık, tekdüzelik ve arabeskliğin sorumlusu adamdır.
  • sesini ilk duyduğumda metin şentürk sandığım adam.güzel ama içerken ağlatma potansiyeli yüksek.
  • bebeğim parçasıyla çıkış yapmış bir şarkıcımızdır. şarkıyı serdar ortaç düeti bile kurtaramamıştır. böyle bir şarkı-ses uyumsuzluğu olamaz.

merak etmeyin link vermicem. bunu size yapamam.
  • serdar ortaçın kalleş şarkısında sesinin ekolu çatallı haliyle kesin nejat alp bu dedim ama yanılttı beni.
    şarkı söykemeye bayılan aranjörlerden 2.si
    birincisi tabi ki ceceli.
  • türk bir aranjör. genel olarak fantezi albümlerde görüyoruz kendisini. işte efendim davut güloğlu, serdar ortaç, gökhan özen falan filan ve benzerleri. metropolis istanbul stüdyoları diye de stüdyosu varmış bir yerlerde. londra'daki ile alakası var mıdır bilemiyorum ama tahminen yoktur.

bir de yalan olmasın, yıllar önce piyanist şantörler için midi dosyaları yazıyordu ya da ben yanlış hatırlıyorum. yıllar önce dediğim böyle 15 sene önce falan. olabilir. neden olmasın?
  • serdar ortaç'ın son 10 yılda çıkardığı albümlerde kendisiyle birlikte söylediği damar bir parça hep var. adeta bir gelenek haline dönüştü.
  • yaptığı düzenlemelerin çoğu birbirine benzeyen aranjör. hafif elektroniğimsi ve orta ritimli bir intro, introdan sonra yaylılarla desteklenmiş bir melodi duyuyorsanız, şarkının suat aydoğan düzenlemesi olma ihtimali fazladır.
    ama bunlar, sana değmez gibi damar bir parçanın müziğini yaptığı gerçeğini değiştirmiyor.
    ayrıca aşmış(!) bir klip yönetmeni.

edit: le clandestin uyardı, sana değmez şarkısının müziği rayanın albi maak şarkısıyla aynıymış, şarkı da 2003 yılında çıkmış. suat bey alıntı yapmış o halde.
  • sesi bana malt gelen ilk insan.
hesabın var mı? giriş yap