• namibya'da bu babalar ilkokul çağlarındaki kızları, ailelerin rızasını alarak okutmakta ve cinsel ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.
  • paralı gezdiren, yediren içiren. en pahalı çantaları , son model telefonları hediye alan sevgili.

yukarıda sayılan özelliklere sahip olunca 20 yaş büyük olmasının bir ehemmiyeti olmuyor.
  • (bkz: sugar mummy) ile olan versusu merak edilen tip.
  • cinsellik ima etmesine rağmen pek yaygın kullanılan bir söz öbeğidir. arada johnny cash şarkılarında da bahsi geçer.

cry, cry, cry

soon your sugar-daddies will all be gone
    you wake up some cold day and find you're alone
    you'll call for me but ı'm gonna tell you bye, bye, bye
    when ı turn around and walk away you'll cry, cry, cry

ı'm leaving now

eat your heart out anyway
    ıt's hard as your head and it's cold as clay
    ıt's all over now you won't have me
    your sugar daddy or your money tree
  • maddi olarak sıkışık olduğum zamanlar bir adet edinmeyi düşünmüyor değilim
  • çeşitli sebeplerle yaşayamadıkları gençliklerini telafi etmek isteyen yaşlı erkeklerin genç kadınlarla karşılıklı çıkar ilişkisine girmesi sonucu aldıkları sıfattır. bu ilişkide kadının sıfatı ise sugar baby olmaktadır.

herkes sugar dady olamaz; zira zengin olmak yetmez, çok zengin olmak gerekir.

sugar dady, genç kadınların fiziksel güzelliklerini elde eder, üstelik duygusal bir birliktelik içine de girmez. parasıyla bu ilişkiyi yaşadığının bilincindedir ve sorumluluğunu bilir.
  • tanım: olgun yaştaki erkeğin genç bir kızla (genellikle öğrenci) maddiyat temelli ilişkisinde olgun yaştaki erkek "sugar daddy" kız ise "sugar girl" olarak adlandırılıyor. bu ilişki türü ülkemizde henüz çok fazla bilinmiyor ve yaygın değil. o yüzden bu kavramlar için bir türkçe karşılık oturmuş değil. bir katkı yapayım ve önerimi sunayım: erkek için "babişko", kız için "bebişko" olabilir.

taraflar arasında her ne kadar maddiyat ön planda ise de, bu ilişkinin eskort-müşteri ilişkisi gibi düşünülmemesi gerekiyor. taraflar günü birlik ilişki için bir araya gelmiyorlar, süreklilik, devam edilebilirlik ön planda. erkek, kızı sadece maddi olarak değil, manevi olarak da destekliyor. huzur, şefkat, dertlerini dinlemenin yanında, kızın kariyerini de destekliyor, açılmaz kapıları açıyor ve ona yol gösteriyor. bir nevi sponsor hayat koçu da diyebiliriz. eskort-müşteri ilişkisinden bu yönleri ile net bir şekilde ayrılıyor. sugar daddy-sugar girl ilişkisi günü birlik sadece maddiyat temelli bir ilişki değildir, bunun bilinmesi gerekiyor.

peki nasıl bulunuyor bu sugar daddy ve sugar girl? genellikle ilan veriliyor ve aranılan kişinin irtibat kurması bekleniyor veya tarafların arkadaşları tanıştırılarak, tavsiye edilerek yeni ilişkiler kuruluyor. ben bu kavramı bir sözlük yazarının entrysini gördüğümde öğrenmiştim. sözlük yazarı, ilan verdiğini ve kendisine dönüşlerin olduğunu, yaşadığı ilişkileri vs anlatıyordu.

deney-gözlem: sözlük yazarının entrysini gördükten sonra kendimce bir deney-gözlem yapmaya karar verdim ve ismi lazım değil bir sitede sugar daddy ilanı verdim. 3-4 aylık süreçte toplamda 30'un üzerinde geri dönüş aldım. bu geri dönüşlerden edindiğim gözleme gelecek olursak; genel olarak sugar daddy kavramının bilinmediği ve eskort-müşteri ilişkisi zannedildiği yönünde bir izlenim oluştu bende. yani bana gelen tekliflerin birçoğu bu gibi talepler içeriyordu. sugar daddy kavramını bilen ve bu bilinçle isteyen birkaç kişi çıktı. bir kısmı orta yaşlı kişilerdi, bir kısmı sanal ilişki teklifi ile geldi. geri dönüşlerden en ilginci ise bekaretini 150.000 tl karşılığında satmak isteyen kızdı. merak eden olursa hiç biriyle görüşmedim :) amacım sadece deney ve gözlemdi. sevgiler saygılar.
  • z kuşağında zamanla yaygınlaşacağını düşündüğüm, karşılıklı çıkar ilişkisi. artık ortada para olsun olmasın, ilişkiler çok bir anlam ifade etmiyor özellikle de bu kuşak için. genç bir insanın da en çok ihtiyaç duyduğu şey para. popüler kültür tamamen tüketim üzerine kurulu. bu çarkın suyunu da ya zengin ebeveynler ya da sugar daddy ler sağlar.
    bizim kültürümüzde aslında buna çok benzer ilişkiler görülebilir. köylerde zengin yaşlılarla genç kızların evlendirilmesi, iki tarafın da rızası olduğu sürece, bir çıkar ilişkisi değil de nedir?
    ya da eşi vefat eden yaşlı amcaların (~60) yeniden evlenmek istediklerinde 40 yaş civarı kadınlar arayıp; tarlayı, evi, bilmem neyi üstüne yapma vaadiyle evlenmesi de yine bir çıkar ilişkisidir, bu açıdan sugar daddy olayına benzer.
hesabın var mı? giriş yap