• (bkz: #25958551)

gitar çalarken ağzında sigarayla vokal yapabilen bir abimizdir.
    kendisiyle bir kere sohbet edebilme fırsatı yakaladım. müzik için hala birşeyler yapabilme çabasına ve müzik için hala bu kadar heyecanlı olmasına hayran kaldım.

gitarı temiz ve şarkıya duygularını katarak çalışına hiç değinmiyorum bile.
  • ankara'yı güzelleştiren az sayıdaki öğelerden.
  • vakti zamanında kaygı ismindeki bir grupta harikalar yaratan gitar ustasıdır. kanımca ülkemizde fender stratocaster isimli tasarım harikasını en iyi kullanan iki isimden birisidir. bulunduğu yerde blues, rock, müzik, gitar meraklısı herkesin canlı canlı izlemesi şarttır. yavuz çetin'i izleyemedik diye üzülenlere peşin söyleyelim üstün yetenekli insanlar ülkemizde de dünyada olduğu gibi az sayıda, kaçırmadan bu ustayı izlemek lazım.
  • blues express'in gitaristi... yumusak tuseleri ve belirgin teknigine hayran oldugum ve hic beklenmedik bir anda beklenmedik bir yerde karsima cikan ve beraber 3 saat caldigim ve kisiligine de hayran oldugum gitarist....
  • 13 mart 2021 günü son iki şarkısına da olsa yetişebildiğimiz yaşayan efsane. black pub'dan içeri girdiğimizde, ağzında sigarası, elinde gitarıyla uçmakta ve uçurmaktaydı yine. o gün yanımdaki dostum, bizim için ikinci, grubu için sonuncu parça anons edildikten, yani az sonra dinleyeceğimiz şarkının son şarkı olduğunu anladıktan sonra hüzünlü bir şey söyledi bana: "bu adam da gittiğinde ne yapacağız?" uzaktan bakıldığında şov kokan bir harekete/soruya benziyordu bu ama aslında değildi. yola cem karaca'sız devam etmek gibi bir acı söz konusuydu. sorun, tıpkı cem karaca gibi süleyman beylerin de bir alternatifinin şu an için olmamasıydı ve olacağa da benzememesiydi. biraları tokuşturup hüzünlü şansımıza içtik şarkı boyunca, uçarak. böyle bir herif. iyi ki var.

bugün canlı programları solfasol müzik dayanışması sayesinde youtube'dan izlenebiliyor. buraya linki bırakayım.

https://youtu.be/mgyo8mkulp8
  • benim cahilliğim, hala çaldığından haberim yoktu. öğrenince de çok sevindim. yarın temiz 15 sene üzerine tekrar dinleyeceğim.
  • az önce tinalida yürürken black pub diye bir mekana sırf neden kalabalık olduğunu merak ettiğimden girdim...içerde canlı müzik varmis, bir cin aldım...grubu da gormuyorum ama dinledikçe lan ne güzel çalıyorlar bir bakayım dedim.... ihtiyar tipler...aaa bir de ne göreyim ağzında sigarası solo atan süleyman bağcıoğlu....tabii güzel çalarlar mna koym...tam 90larin sonu 2000lerin başı atmosferi...çok tatlı küçük bir rock bar veeee süleyman bağcıoğlu....bu nasıl guzel bir sürpriz....özetle hala ankara black pubda dinleyebildigimiz yaşayan en büyük gitaristlerden birisi
  • çok önemli bi blues rock gitaristidir. son derece anlamlı cümleler kurar. mütevazi , hoşsohbet bi abimizdir aynı zamanda. oğlu akın ülkemizin gelecek vaadeden davulcularındandır. flu isimli grupta çalmaktadır.
  • 4 senedir övgülerini duymaktan bir hal olduğum, en nihayet istanbul manhattan'da dinlediğim gitarist. dinlediğim yarım saat, bulutlara çıkmama ve kafamın içinde birçok şeyin oynamasına yetti. mest etti!
    ayrıca,
    bluesman kardeşim, geldiğimizde gruptan* littlewing rica etti. süleyman abimiz de eyvallah dedi. program bitti ve solist alper iyi geceler dedi, dj müzik açtı, fakat bu babalar babası adam "bir dakika! istek şarkı vardı onu çalacağız!" dedi ve solist müziği durdurdu. ardından littlewing.... kanat taktık sayesinde. üstat kelimesinin içini silme doldurmuş bir babaymış süleyman bağcıoğlu.
hesabın var mı? giriş yap