• petre ile ilgili transfer hakkında bilgi verirken "sovyetler birligi'nden ve romanya'dan teklifler var" diyen futbol muhabiri..
  • lakabı bulgardır müthiş sallama haberler yapar eğer bir futbolcu yüzde 99 galatasarayda iş imzaya kaldı dediyse bilinki o futbolcu kesinlikle galatasaraya gelmeyecektir.
  • konu ne olursa olsun hakan şükür'le yakın vadede konuşmuş olduğunu araya sıkıştırırdı telefon bağlantılarında.
    misal vermek gerekirse; serhat ulueren'in hasan şaş'ın sağlık durumu nasıl benzeri bir sorusuna "galatasaray'ın sağlık ekibinden aldığım bilgilere göre hasan salı günü düz koşulara başlayacak. hakan şükür'le konuştuğumuzda takımda arkadaşlığın üst seviyede olduğunu ve galibiyete inançlı olduklarını belirtti. hasan'ın gelecek haftaki denizlispor maçında sahalara dönmesi bekleniyor."
    ayrıyeten kendisi telegol için galatasaray muhabirliği görevini sürdürse de son dönemde telegol istihbarat şefi mertebesine de yükselmiştir.
  • nostradamus gibi adamdır vesselam

yarın öbür gün çıkar telegole ben demiştim diye.
  • son dönemde yan odadan telegol stüdyosuna telefonla bağlanıp üç günlük haberleri son dakika diye veren deneyimli galatasaray muhabiri.

tabii maçlara gönderilmek yerine merkezde kalmasında geçen sezonun etkisi var zannedersem.

zira geçen yıl kaybettiğimiz maçlardan birinde süleyman rodop, gökmen özdenak ile sami yen'den telegol'e bağlandı; serhat ulueren onları skibbe'nin basın toplantısına katılmaları yönünde uyardı. derken tekrar telegol'e bağlandılar:

- evet, süleyman rodop, basın toplantısında neler konuşuldu skibbe'nin?
    + serhat ulueren, biz skibbe'nin basın toplantısına katılmadık; skibbe'nin tercümanına sorduk, önemli bir şey söylememiş.
    - peki, süleyman stüdyoya gelin siz! *
  • maç sonu röportajında shabani nonda'ya ısrarla "sercan yıldırım ile kendini kıyaslar mısın?" gibi nefis bir soru sorabilecek kapasitedeki adam..
  • serhat ulueren'in ekürisi.

serhat, kendisine her bağlandığında "herhangi bir taşkınlık, olay var mı?" diye sorar.

süleyman abimiz "ah olay olsa ben söylemez miyim sana be serhadım" bakışı ile "şu an herşey normal" cevabını yapıştırır.

olay adamdır vesselam.
  • şampiyonluk sonrası fantastik bir bursaspor röportajıyla ekrana geldi dün gece.

bursasporlu futbolcular şampiyonluk eğlencesi yapmaktadır. süleyman içeriden volkan şen ve sercan'ı kapmıştır:

- evet sercan, sakal bırakmışsın. şampiyonluk geldi, sakallar gidecek mi?
    + abi yirmi yaşındayım ben. sakalı kesince on beş yaşında gösteriyorum, sakal bırakınca yirmi beş oluyorum. daha olgun duruyorum. bir de kafadaki saçlar seyrek, sakallarla kapatıyoruz farkı.
    - peki saç ektirmeyi düşünüyor musun sercan?

----

- süleyman eğer bulabilirsen ozan ipek'i de alalım yayına.
    + serhat, ozan ipek az önce içeride göbek atıyordu. müsait olduğunda onu da almaya çalışırım.
  • 29 temmuz 2010 galatasaray ofk beograd maçı sonrası teknik direktör frank rijkaard'a "belgrad'da kazanamayıp, elenirseniz, galatasaray tarihine geçeceksiniz" şeklinde bir soru(?) yöneltmiş kişilik. bunun üzerine rijkaard da büyük bir terbiyesizlik(!)te bulunarak toplantıyı terk etmiştir.

bu olay daha sonra futbol tarihi kitaplarında geniş yankı bulacak, süleyman rodop türk futbol tarihine engin yargılama kabiliyeti ve densizliğe varacak derecedeki cesaretiyle yön verecek, frank rijkaard ise kıt(!) futbol bilgisiyle büyük ağabeylerin go home rijkaard talimatına uyarak ülkemizden defolup(!) gidecektir.

ayrıca galatasaray futbol a.ş. seyrantepe'yi yıkıp yerine süleyman rodop stadyumunu dikecektir. stadyumun tribün koltuklarında sırasıyla "süleyman", "rod", "o" ve "p" desenleri yer alacaktır.

bunların üzerine ortaya çıkan tanrı süleyman rodop'u korusun sloganı gelecek türk futbolsever nesillerin dilinden asla düşmeyecektir.

ve siz, nankör ve futbolsever olduğunu iddia eden insan parçacıkları, sahip olduğunuz bu değerlerin kıymetini bilmeden o koltuklarınızda boş boş ne kadar daha oturacaksınız? şimdi, süleyman rodop için, evet!
  • an itibariyle telegol'de büyük bir galatasaray taraftarı olduğunu açıkça belli etmiştir. hatta ercan saatçi'ye açıkça hakaret etmiş ve gelecekte tv programlarına yorumcu olacağının sinyallerini vermiştir.
hesabın var mı? giriş yap