• bembeyaz tene sahip olan sahsimi cok guzel koruyan ve belki de ilk defa bir yaz tatilini acisiz yasamama sebep olan ucuz mu ucuz sevimli mi sevimli kalici mi kalici rossman da satin aldigim guzel koruyucu.

50 faktor olanini 15 liraya aldim gectigimiz yaz. sebamed vardi oncesindr 30 faktorunu 60 lira bayilmak zorunda kalmistim da bir halta yaramamisti. dusunun sebamed bile yaninda tirt.

gerci rossman her urunu bir harika
  • alman güneş kremi markası. sadece krem değil süt ve yağ olarak çeşitli koruma faktörlü çeşitleri, güneş sonrası kremi, saç bakım spreyi çeşitleri mevcut. ülkemizde rossmann mağazalarında satılıyor ve ilk öne çıkan özelliği fiyatı, ortalama bir güneş kremini alabileceğiniz parayla bundan 5-6 tane alabiliyorsunuz.
  • 30 faktörlü güneş sütünü satın aldım. ilk defa kullanacağım. bakalım n'olcak?

ilk kullanımda kaşıntı yaptı. sinek sokmuş gibi kaşındım, derim soyuldu. ama ben ona para vermiştim. evet, aşırı ucuzdu ama kullanacam arkadaş. iade etsem çöpe gidecek. inatla kullandım. her kullanımda daha az kaşıntı yaptı. şişenin yarısına geldim. artık kaşınmıyor.

beyaz bir tabaka oluşturduğu için siyah giysilerde leke oluyor. yarım saat sonra kuruyunca kuru bir bezle silince çıkıyor. yıkarken de hiç iz bırakmadan kolayca çıkıyor.

gündüz sürünüp akşam banyo yapmazsan ter ve dış ortam tozu ile hamurlaşıp sanki tüm gün inşaatta çalışmışsın gibi bir örtü oluşturuyor. boynumu ve kollarımı kaşıyıp bunları silgi artığı gibi oynamayı seviyorum. daha fazla rahatsız olursam yatmadan önce banyo yapıyorum. oturduğum yere de silgi artığı gibi parçalar dökülüp beyaz lekeler yapıyor. ömrü talim tedrisatla geçmekte olan şahsımı rahatsız etmiyor. zaten kalıcı bir leke de değil. annemi biraz çıldırtıyor tabi.

güneşten koruyor. gün boyu tekrar sürmeye ihtiyaç hissetmiyorum. banyo yapmazsam ertesi günü de tekrar kullanmadan hafif güneşte idare ediyor. ki ben kapkara bulutlu ve yağmurlu yaz mevsimlerinde, gölgede bile yanabilen bir insanım. elf gözlerim yok ama kuzey buzları sultanı gibi pembecik g.tüm var.

almanlıktan aldığım keyfi hiç bir şeyden almıyorum. bitte schön, bis bald. wir l(i)eben auto.
  • aloe vera spreyi de gunesten yanan ama usenip gunes sonrasi krem surmeye usenenler ayni zamanda kisisel bakimi yaparken uygun fiyatli ve guvenilir urunler tercih edenler icin harikadir.
  • güneş koruma faktörlü dudak koruyucusundan saç bakım spreyine kadar geniş bir ürün yelpazesine sahip marka.
    güneş kremleri garnier ambre solaire ile neredeyse aynı tuzlu tatil kokusuna sahiptir, uygun fiyatları ile tercih edilesidir.
  • rossmanda sadece 30 faktör olanını bulabildiğim güneş kremi. güneş alerjisinden muzdarip bünyem, yazın markete giderken bile reaksiyon gösterip kaşınıp, soyulmaya müsait olduğundan her daim güneş kremiyle gezmem gerekiyor ne yazık ki, bunun katı kıvamı ve iz bırakmaması cidden iyi gibi. aslında yüz için olanlarından da bir tane almam lazım ama onun da maksimum 30 faktörlüsü vardı benim burdaki rossmanda. az kalsın nivea'nınkini alacaktım, nivea'nın zibil gibi yüz temizleme zımbırtısını kullandım ama bir şekilde temizlik sonrası sivilce oluşması(alerjik reaksiyondan) sorununu çözemedim o nedenle cesaret edip alamadım, bir de bu marka neredeyse 1/3 fiyata sahip. şimdilik faydasını görüyorum, 25-30 faktör yeterli olabilecek bir tene sahibim(buğday) ama daha açık tenliyseniz 30dan aşağı inmeyin derim.

not: günlük kullanım için yorumlanmıştır, deniz+kum+güneş kombinasyonunda nasıl olur bilemem.
  • bu markanın birçok ürününü kullanıyorum bugün de bronzlaştırıcı kremini aldım. benim gibi güneşlenmeyen beyaz tenliler için ideal gibi deneyip göreceğim.
  • dün rossman 'dan güneş koruma faktörlü dudak balmını aldım. ilk defa bu markaya ait bir ürün kullanacağım bakalım sonuca göre editlerim.

edit: düzeltme.
  • 50 faktör 400ml güneş kremini mağazadan 65tl'ye aldığım marka. almanya üretimi olması ve rossman'da satılıyor olması güven verdi. nivea ve sebamed ile kıyaslayınca 3-4 kat daha ucuz kalıyor.
  • güneş kremlerinin 150-200 tl civarında olduğu bugünlerde, rossmandan 75 tl gibi bir fiyata aldığım, içerisinde paraben, alüminyum, silikon bulunmayan temiz içerikli ürün..
hesabın var mı? giriş yap