• sayısal lotodan kazanma ihtimali olan 500.000 ytl civarı parayı beğenmeyenler tarafından sevilecek olan oyun.
  • sayısal lotonun biraz degisigi.her bi kolonda 1 den 54 e kadar rakam var,6 tane rakamı bulmaya calışılıyor
  • dün değil ondan evvelsi gün deniyim bi dedim önce 54 te 6 mantığını anlayamadım ulan dedim 49 da 6 oyununda 3 bile yapamıyoruz bu nasıl olcak dedim neyse doldurdum sonra gittim makinenin oraya sıraya girdim öğrendim ki 1 ytl imiş 2 kolon doldurmuştum tekini iptal ettim yatırdım akşam çekilen kura'dan haberim olmadı dün işte sonuçlara baktım 3 ü gözünden vurmuşuz 7.4 ytl gibi bir meblağayı götürmüş olduk tek kolonda,bu hafta eski deyişle 1 trilyona yakın para devretti deli para var bu oyunda sayısalda yıllardır 3 ten fazla tutturamayanlara öneririm . en azından bu oyunda 3 bile tuttursan aldığın para ete dişe dokunuyor .
  • en güzel ve önemli özelliği devirde sınır olmamasıdır. 10 hafta devredebilir, 20,000,000 ytl verebilir, insana kafayı yedirtebilir.
  • en son 15 kasım'da bir kişinin 6 bildiği oyun. o zamandan beri devretmiş hep. 27 aralık çekilişine 2.570.142,52 ytl devir var toplam.
  • (bkz: bırak lan)
  • seçilecek topu topu 6 rakam var, en fazla kaç kişi bilebilir ki? sorusunun yanıtını bulmamıza vesile olabilecek şans oyunu.

edit: sorunun cevabını 2-14-37-41-45-46 gibi güdik rakamların çıkması sonucu bulamadığımız bir çekiliş olmuştur. önümüzdeki maçlara bakıcaz artık. bu arada numaraları sadece 1(bir) kişi bilmiş ve tek seferde 14.000.000,00(ondörtmilyon)ytl gibi ufak bir meblağ kazanmıştır. ne diyelim allah yoldan çıkarmasın kendisini.
  • eğer bu haftaki ikramiye bana çıkarsa, bana ekşi sözlüğü hediye edecek loto. 15 milyon ytl'nin 1,5 milyonluk kısmı sözlüğe yeter sanırım, sözlüğün fiyatını 1 milyon dolar olarak hesaplarsak.

eternalus: benim olucak sözlük! binicem üstüne, vurucam kırbacı, vurucam kırbacı!
    ssg: hayııııır!
  • tutturma ihtimali

54*53*52*51*50*49=18.595.558.800 de 1 olmayan şans oyunu

ihtimal;
    (54*53*52*51*50*49)/(6*5*4*3*2*1) = 25.827.165 ' te birdir
    (düz hesap 25 milyonda bir *)

sayısal loto'nun olasılığı 13.983.816 olduğu düşünülürse yaklaşık olarak bunu tutturmak iki kat daha zordur
  • 14 milyon liranin 1(yaziyla bir, tersten düzden her sekilde bir) kisiye ciktigi lotodur*. insanlara kafayi yedirtmek istiyorlar heralde. bana da babayi vermislerdir. lan 3 kolon oynayalim dedik, bir tane sayi mi tutmaz.. tutmadi iste..
hesabın var mı? giriş yap