• şubelerinin mumbai'de bulunduğundan şüphelendiğim kargo şirketi. çünkü istanbul içinde aralarında 15 km olan iki ilçe arasında bir kargoyu 2 günde anca getirebilmelerini başka türlü açıklayamıyorum.
  • elemanlarına köle muamelesi yapıp el arabasıyla kapı kapı gezdiren kargo firmasıdır. evet yanlış duymadınız el arabasıyla..

elemana acıdım... lütfen bu kargoyu kullanmayın kullandırtmayın.
  • açık ara en rezalet kargo firmasıdır.

mobilya aldım. toplam ağırlık 40 kg. 6 parçadan oluşuyor, biri 15, diğerleri nispeten hafif.

önce bir kere geldiler. çok afedersiniz tam tuvaletteydim. 2 kere zile basıp 1 dakika içinde gitmişler. zorla şubeyi arayarak dil dökerek iki üç gün boyunca tekrar getirmeyi kabul ettiler.

1.kattayım. zile bastım, baktım sesleri çıkmıyor. orda mısınız dedim? evet aşağı bıraktık dediler. ne imza istediler, ne bir şey direk kaçmaya çalışıyorlar. bir kat üstteyim taşımıyor musunuz? işimiz çok dediler. ama zaten bir kat üstteyim dedim. çok ağır, 40 kilo taşımıyoruz.

bu arada bina kapısından çıktı , aralamış kapıdan konuşuyor. ağır değil ki parça parça dedim.yok olmaz dediler.

tek kelimeyle rezaletsiniz.kadıköydeki şubelerde böyleyse gerisini düşünemiyorum.
  • kargo firmalarının tamamı sıkıntılı. ama sürat kargo biraz daha fazla.
  • askerdeydim. lojmanlarda inzibat çavuş olarak güvenlik görevlisi gibi takılıyordum. yaptığım iş basit; lomanlara gelen misafirlerin, kargocuların, bir de iş için gelenlerin kimliklerini sisteme kaydediyorum.

bir gün birisi geldi. kargocu. hem de en sevdiğim kargo. (bkz: sürat kargo) elinde kargo paketleri var. dedi " acaba bu paketleri buraya bıraksam da gelip burdan alsalar olur mu?"
    şok oldum!!! sürat kargo, kargo getirmişti!!!
    o şokla dışarı çıktım. bi baktım araç da ilerde durmuş. aracın içindeki herkes bana "nolur al, nolursun izin veeeer" der gibi bakıyo. kargoyu teslim almamızın kesinlikle yasak olduğunu, içeri girip sahiplerine bizzat kendilerinin götürmeleri gerektiğini söyledim.
    hoş bi cümle geldi elemandan. "şimdi araçla içeri girmeyle uğraşmayalım yhaaaaa"

tabi ki askeriyede olması gerektiği gibi sorumluluktan son sürat kaçan ben yine reddettim, "lojmanlara girin dağıtın üstad, biz alırsak başımızı ağrıtır komutanlar" dedim. araçtakiler de dahil olmak üzere "peki öyle yapalım" tavırları segilediler, ben de içeri girdim.

nizamiyeye gelip yola doğru baktığımda aracın lojmana girmek yerine mekanı terk ettiğini görünce, "işte benim bildiğim sürat kargo bu be kardeşim" diyerek derin bi oh çektim...
  • rakiplerinin haftada 3 gün mobil araç çıkardığı bölgeye haftada 1 gün araç çıkarıp beni dumur eden nakliyat firması. her gönderdiğimiz kargonun varış şubesinden hangi günler araç var tek tek kontrol mü edelim. mümkün olduğu sürece bundan sonra kullanmayacağım.
  • evde olmadığım için beni aradıklarında, evde olmadığımı ve bir sonraki gün şubelerinden alabileceğimi belirttim.

birkaç gün sabah işe yetişmeye çalıştığımdan dolayı alamadığım için, o günler boyunca beni arayan* ve mesaj atıp, kargonuzu aldınız mı diye soran bir kargocuya sahipler.
  • bugüne kadar bütün kargo firmalarından en az 8-9 ürün gelmiştir. bunların hepsinden aşırı memnunum çünkü vaadettikleri zamanda getiriyorlar ve bırakıp kaçma gibi bir durum yok. ancak bu sürat kargo her kargomda sorun çıkarıyor. istisnasız her kargomda. bugün gelecek denilen 3 farklı ürünümün üçü de dağıtıma çıkmamış ve şube telefona bakmıyor. keşke satın aldığım yer bana seçenek sunsa da başka firmayı seçebilsem.
  • berbat bir firmadır. geçen hafta kargo yolladım. kargom kırılmış, dağılmış ve hiç bir şekilde muhattap olmuyorlar. merdiven altı bir işletme resmen. böyle bir firmanın utancından tabela asmaması lazım dükkanlarına.
  • sanırsam eski fetö kuruluşu
hesabın var mı? giriş yap