• "sürfas" diye de okuyabilirsiniz fransizca... fronse... apöle mua... mil beze... la vi an roz...
  • "sörfeys" olarak değil "sörfıs" diye okunmaası gereken kelime.
  • kafayi yediricek derecede sardigim dizi, (bkz: lost/#8507919) filan hikaye kaldi yaninda..basligindaki entry sayisindan pek bilinmedigi belli ama tabi x ay sonra bu dizi de populer olucak buyuk ihtimalle..olmasin*..
  • gerilim yaratmak için bu kadar ıkınıp sıkınmasalar (kahramanların bildiği, gördüğü ama izleyiciye aktarılmayan gerçekler, yüzleri görünmeyen (kötü?) adamlar vs) belki bi boka benzeyecek dizi.

7. bölüm bitti halen başladığımız yerdeyiz. osinograf kız 7 bölümdür denizde bir takım yaratıklar var diyor; sigortacı abi kardeşim de kardeşim diyor; evde yaratık besleyen küçük piç(kılım bu velede çok kötü oyuncu) nim de nim (yaratığa taktığı isim) diyor; bu insanlar mütemadiyen ya birilerine dert anlatmaya çalışıyor ya da birilerinden kaçıyorlar. karakter geliştirmesi sıfır. kahramanlarımızla ilgili ilk bölümde ne biliyorsak şimdi de onu biliyoruz. vasat oyunculuğa, kötü özel efektlere tahammülüm var, sonuçta bu bir televizyon dizisi; ama senaryoyu geliştirmek yerine kovalama sahneleri ve bikinili kızlardan medet umuyorlarsa işleri biraz zor. çok ilginç olabilecek bir konusu varken patlamasın ilk sezonda diyorum.

12 bölüm sonrası not: anladım ki ki bu diziyi izlememin tek nedeni miles isimli küçük piçin ablası *. hatta bunu sadece ben değil "ulan nim, o kıza bişey yap cgi falan dinlemem ananı skerim" diye bağırdığımı duyan bütün ev halkı anladıi.
  • içimde, kavanozdan denizaltı yapıp "5000 feet'e inerim ben bunla" şeklinde bir özgüven yaratan dizidir. boş, metal bir tank, bir kaynak makinesi, iki tane de lomboz yetiyor nasılsa.
    öte yandan fena halde de sarıyor şerefsiz dizi. yaratıktı, nimrod'du, miles'dı derken... ard arda altışarlı bölümler halinde izlenince uykuyu da haram ediyor insana. şimdi bekle ki ikinci sezon gelsin, o gitsin üç gelsin. losttan ağzı yanan bir neslin surfacee daha bir temkinli yaklaşması gerekirken, olmadı işte... ömrümüz bu dizilerin yeni sezonlarını beklerken geçmekte. *
  • aero chord'a ait olani muthis bir parca.
    ozellikle spor yaparken dinlenmesini tavsiye ediyorum.
  • --- spoiler ---

bir zamanlar lostla kıyaslanan diziydi. * * * o zamanlar bende izlemeye başlamıştım. biraz garip akıyordu ama akıcıydı, izliyordum ne olacak bu yaratıkları harbi devlet mi yaratmış vesaireler. ajanlar düşmüştü peşlerine o çekik gözlü adam kötü adamdı filan ama sevmiştim, biraz da prison break'deki adamı hatırlattı sonra bana aynı kişi mi bilmem ama ikisin de benzer bir rol alması enteresan.
    12 bölüm kadar izledim lost yeni sezona başladı, bir ara geri dönerim diye bıraktım. dönmedim baktım dizi de bıtirilmiş. geri kalan 3 bölümü indirip izleyeceğim sırf dizi yaırm kalmasın diye.

--- spoiler ---
  • süper bir girişe sahip denali şarkısı.. the instict albümü, 2 numara..

all through my mind all the time
    there's no right movement for signs
    wish no one was lost or around
    i'll do it to you
    back and forth is this worth all the going through
    surfaced, i'll take it back
    so nervous, i said i'll take it back
    a secret so hard to hide it'll blow your mind
    heads up, shred all the evidence for a downhill ride
    no one feels like i do
    some say it's all over
    erase all the colors
    save the others
    walk into it and you will find
    if it's wrong or right show me now
    all through the night
    unless it's found
    a wicked effect inside
    it'll blow your mind
    no rest just test it out
    you can't afford this time
    no one feels like i do
    some say it's all over
    erase all the colors
    save the others
    some say it's all over
    erase all the colors
    save the others
    walk into it and you will find
  • klişe saçmalıklar işlemesine rağmen enteresan konusu ve her bir bölüm sonunda bir sonraki bölümü izlemek zorunda bırakmasından dolayı insanı esir eden dizi.. yeni tür bir deniz memelisinin tahminimce dünyayı işgaline doğru gidiyor olay.. lazer, ateş, soğuk ve binimum zararlı etkiye karşı bana mısın demeyen bu yaratıklar bırak okyanusları neredeyse göllerde derelerde bile cirit atıyorlar ama gel gör ki 9 bölüm oldu hala insanlık bi haber.. hatta bir tanesi (şimdilik) karada da gezdi, insanla ahbap oldu, hatta laf falan bile dinliyor.. bakalım bu işin sonu ne olacak, nasıl bir kurtuluş bulacaklar merakla bekliyorum..
  • icerisinde the fly ve orumcek adam gibi filmlerden alintilar yaparak, farkli olgulari tek bir dizi icerisinde birlestirmeyi deneyen ama pek de basaramayan nbc dizisi.

--- spoiler ---

4400 gibi patlamasi muhtemeldir ki, zaten cok tutacak bir dizi olsaydi cokdan ikinci sezonun ne zaman baslayacagi gibi bir ton ivir zivir nbc nin sitesinde hazir halde olurdu. dizinin tagline i bile falsoludur; "there's something in the water...".. tabi balik var, yosun var.. he bir de canavarlar varmis insanlari yiyen onu da ogrenmis olduk sayenizde dedirten dizidir kendisi. eger yapimcilar izleyicisini uze uze ortaya cikardigi sorulara ikinci sezonda da cevap vermek istemezse, yazik bu insanogullarina.. yok 30 yil once koyun kopyalamalar, yok insan kopyalamalar, insan yapimi canavarlar, nuhun treni, hollanda kadar buyuk cukurlar var bir de dizide. insanin daha bi$e diyesi gelmiyor. bu sezonun bir diger patlak dizisi icin,
    (bkz: invasion)

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap