şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ucsuz bucaksiz ucurumlu bolume geldiginizde, gordon freeman artik bir fizikciden bir tek kisilik orduya, bir terminatore terfi etmi$tir. helikoptermi$, ozel timmi$, viz gelir artik kendisine, tek korkusu duvar kenarindan roket atarken a$irtamayip havaya ucmaktir.
  [edit: caktirmadan (bkz: #142630)entrysinden a$irma gibi durmu$, cyrano'a saygilar.]
 • half-life'ta gordon freeman'ın black mesa research facility'yi temizlemek için gelen askerlerden kurtulmak için debelendiği bölüm.çatışmaların bir an bile dinmediği bu bölümde uzaylı yaratıklar pek yoktur meydanda, asıl bela askerlerdir.helikopterler,tanklar, sentry gunlar derken, bir rahat nefes alamaz oyuncu kişi.ramboculuktan çok, kaçak bir oyun tarzı benimsemek daha yararlı olur.bu bölümde yer alan haritaların multiplayer oyun açmak için kullanılabilecek kodları da şu şekildedir:

  c2a5, c2a5a, c2a5b, c2a5c, c2a5d, c2a5e, c2a5f, c2a5g, c2a5w, c2a5x

  multiplayer olarak açıldığında, bu haritalardan c2a5'te hoş bir bug vardır.öncelikle etrafta dolaşan helikopter ve küçük barajın karşısında kurulmuş turret def edilir.sonra oradaki küçük kontrol kabinindeki düğmeye basarak barajın alt tarafındaki su boşaltılır ve ardından buraya atlanır.o da ne?!
  elimiz herhangi bir kontrol tuşunda olmamasına rağmen, karakterimiz yerler buzluymuş gibi kaymakta ve çarptığı yüzeyden aynı şekilde sekmektedir.hemen gauss tau cannon çıkartılır ve silah şarj edilip doğru anda doğru yerlere ateşlenerek, bir plastik top misali oradan oraya sekilmeye başlanır.deli gibi hızlanılır haritanın orasına burasına uçulur.mutlu son.
 • yeni bir yuzey yaratmak icin asilmasi gereken birim enerjiyi veren maddenin ic ozelliklerinden biridir.
  sicaklik ve maddenin o an icinde bulundugu cevresi gerilime dogrudan etki eder.
 • aynı zamanda pretty little liars ikinci sezon yedinci bölümünün adı.
 • meşhur baraj sahnesi ile başlayan efsane half life bölümü.

  bu bölümde sürekli askerlerle çatışma halinde olup, bölümün sonlarına doğru yer yer xen yaratıkları ile de mücadele içine girersiniz. silahlardan sadece gluon gun elinizde mevcut değildir ve geri kalan silahları son derece aktif biçimde kullanırsınız. hem uzak hem de yakın çatışmalara sahne olan -yeri geldiğinde crossbow ile uzaktan mihladiginiz, yeri gelince de pompalı tüfekle yakından kafaya ateş ettiğiniz- muhteşem bir bölümdür. half life'ın en uzun soluklu bölümüdür ayrıca. black mesa uyarlamasında an itibariyle süreksiz oynamaktayim. iyi ki half life var.
 • (bkz: yüzey gerilimi)
  (bkz: yüzeysel gerilim)

  sıvıların belirli bir şekilde durması, bulunduğu ortamın şeklini tamamen almaması. yere düşen bir damlanın yarım küre şeklinde durması, bardakta duran suyun bombeli bir şekilde kalması, böceklerin suyun üzerinde adeta elleriyle bir balona baskı yapar gibi suya baskı uygulayarak ilerleyebilmesi olayı.