• referandumda oyum evet olacak. suriyelileri ülkesine geri gönderelim mi tarzında bir referandum olursa elbette.
  • tekrar gündeme alınması gerektiğini düşündüğüm istek.
  • kendi ülkemde ev sahibiyken misafir olmak istemediğimden destekliyorum.
    (bkz: mudanya belediyesi'nin suriyelileri ilçeden atması)
    devlet isterse 1 tanesi bile kalmayacaktır.
  • suriye vatandaşları sırayla hepimizi s.ksin mi? temalı referandum yapılsın, evet oranı %52 çıkmazsa ben de bir şey bilmiyorum. erdoğan ve bahçeli herhangi bir konuda aynı oy oranını yine bulur. siz bakmayın akp ve mhp seçmenlerinin tepkilerine. erdoğan ve bahçeli'nin yarım saatlik hamasi nutukları olayı halleder. "reis söylüyorsa vardır bir bildiği, suriyelilere vurduracağız, ardını dövdürmeyen vatan haini fetöcüdür" şeklinde ortada gezer ülkenin en az yarısı.
  • cumhur yandaşları ile millet yandaşlarını aynı fikirde olduğu tek konu.
  • karadenizliler hakkında yaptın da suriyelisi kaldı.
  • yapilsa cok buyuk bir oranda suriyeliler gitsin cikacagi kesin ancak elbette yapilmaz boyle bir referandum. zaten yapilmasin da. bu akp'li ozellikle asiri cahil kitle zannediyordu ki biz seciyoruz bizim istedigimiz oluyor. sevgili comarlar evet gercekte siz seciyordunuz ama sizin istediginiz falan olmuyordu, siz reisin istedigini kendiniz istiyormussunuz gibi delicesine savunuyordunuz ufak tefek bonuslari kapabilmek icin. suriyeli konusunda patladi iste, hadi gorelim bakalim yaptirim gucunuzu.
  • bu referandumdan ne çıksın istiyorsunuz anlamıyorum ki. yetti artık bu nefret söylemleriniz bu kendini bilmez tavrınız ve bencilliğiniz. derdiniz ne söyler misiniz allah aşkına. bu insanların tek amacı "yaşamak" ve yaşamak insanların en temel hakkıdır.
    türkiye'ye gelirken "gideyim de beş on sene yaşayayım vatandaşlık versinler sonrasında da türkleri ülkelerinden kovayım" gibisinden bir dertle geldiklerini sanmıyorum. olsa olsa gittiğim zaman ben ailemi çocuklarımı nasıl doyuracam ihtiyaçlarını nasıl karşılayacam, hastaneye, devlet kurumuna gittiğim zaman talebimi şikayetimi nasıl anlatacam diye düşünüyorlardır.
    nerde kaldı insanlığımız. niye istemiyorsunuz abi siz bu suriyelileri. hiç "bizim ülkemiz de stratejik bir yerde yarın öbür gün bizde de savaş olsa ve dilini alfabesini bile bilmediğimiz yerde yaşamak zorunda kalsak ne yaparım." diye düşünmediniz mi?

bence bi düşünün. iyi gelir. belki düşünürken kaybettiğiniz insanlığın yerini bulursunuz.
  • şu başlığın çektiği ilgiye bak! arkadaş sadece söyleniyoruz. bir şeyler yapılmalı. şu konu gündeme getirilmeli. unutturuluyor. bu suriyeliler git-me-li!
  • 80 yıl sonra da bugün ermenilerle yaşadığımız diplomatik sorunu suriyelilerle tekrar yaşayalım. şahane fikir!
hesabın var mı? giriş yap