şükela:  tümü | bugün
 • ayrıca frp'de rakibe "süpriiiiz" yapıp 1 turn fazladan saldırmaktır.
  (bkz: surpriz)
 • joseph haydn tarafindan 1772 de bestelenilen senfoni
 • sanırım benim de tanıdığım bir şahıs. askerde mi acaba şu anda? *
 • tgrt ekranlarında yayınlanan ve bana bir zamanların güzel ve eğlenceli programı şok'u hatırlatan program. baştan aşağı abuk kurgu haberlerden oluşan bir yapısı var. mesela şu an karpuz ile zeka tedavisi yapan bir hastane de noter eşliğinde yapılan testler işleniyor. *
 • dün akşam bir bölümünde türkiyenin delileri diye şehir şehir dolaşarak zihin özürlü insanları görüntüye getirdiler. ayrıca özürlü kişilere sorular sorarak konuyu kendilerince irdelediler.
  bu insanlardan utandığımdan, sıkıldığımdan değil ancak bu insanları bu şekilde kamera karşısına getirerek yapmaya çalıştıkları şeyi anlayamadım.
 • sok u hatırlatan bir aralar ismi dikkat olan program.aykut oray sunuyordu zamanında, hala o var mı bilemiyorum. eğlenceli fakat dün akşamki bölümüyle sinir bozan program
 • türkiye'nin delileri kısmını sosyolog eşimin "aşağılıyorlar" itirazlarına, sunucuların dangalaklıklarına rağmen ilgiyle izlediğim program. seçilen konu şimdiye kadar değinilmemiş bir konu ve çok ilginç bence. o insanlara aşağılamadan yaklaşılsa, neden akıl hastası olmuş olabileceklerine dair incelemeler yapılsa, konu biraz daha derinlemesine incelense idi tadından yenmezdi bence. deli dedikleri insanlardan her birinin farklı bir zihinsel yapısı vardı. tam psikolojik karşılığından emin değilim ama şizofrendiler sanırım. her birinin birer vaka olarak incelendiği birer program çıkabilirdi bence. gamze özçelik, hülya avşar, ata turkyayınlarından çok daha ilginç bir konuydu bence.
 • paul simon'ın 2006 yılı albümü:

  şarkı sırası ise şöyle:

  1- how can you live in the northeast
  2- everything about it is a love song
  3- outrageous
  4- sure don't feel like love
  5- wartime prayers
  6- beautiful
  7- i don't believe
  8- another galaxy
  9- once upon a time there was an ocean
  10- that's me
  11- father and daughter
 • standart bir paul simon albümü olmuş desek yeridir. paul abimizin müzisyenliğine, şarkılardaki enstrüman seçimine dengesine laf yok tabi. ama hemen göze çarpan şey şu ki paul simon bu albümde besteciliğinden çok mesaj veren söz yazarı yanıyla öne çıkıyor. şarkılara kötü denmez, insanın dili varmaz sonuçta paul simon yapmış. ancak bana sorarsanız bin kere tercih ederim çok daha basit ama safça yazılmış ve art garfunkel ile icra edilmiş aşk şarkılarını.
  ne olursa olsun, gelişen teknolojinin albüm soundlarina etkisinden mi bilinmez, aynı etkiyi yaratamayacak gibi bu albüm bende.
  belki dinledikçe fikrim değişir diye her an editlenmek üzere böyle bırakıyorum entryi ve ilk dinleyişte nisbeten hoşuma giden şarkılar için (bkz: that's me) (bkz: wartime prayers)