• beklenildiği gibi yaver berkay, ayşe ve poyraz potasında elenerek yarışmaya veda etti.

zaten berkay aleyna kalaycıoğlu'nu aday gösterdiği gün elenmişti. bu çok büyük bir hataydı. ki acun bile bu yüzden elendin dedi resmen. zaten bu berkay'dan adam olmaz. poyraz ile ayşe seni çiğ çiğ yediler bu hâlâ veda ederken sarmaş dolaş olup duygusal anlar yaşıyor. utanmasa bir de teşekkür edecek beni ne güzel elediniz diye! *

vallaha berkay gibi 1 kere eleneceğime, aleyna çalışkan gibi 10 kere elenirim daha iyi. evet aleyna çalışkan da aleyna kalaycıoğlu ile çok yakındı. hatta gölgesindeydi diyebiliriz. ama kızın yine de bir duruşu vardı. dora, reşat ve hanzade'ye karşı çatır çatır kendini ifade ediyordu. berkay ise dostum dediği kişiler tarafından kellesi alınmasına rağmen sesi çıkmıyor! şimdi yaver berkay'ın son bir görevi kaldı. survivor panorama'ya çıkıp favorim poyraz diyecek. gönlüm poyraz'ın şampiyon olmasını istiyor diyecek. ve yaverlik görevini tamamlayacak.

gerçekten bu survivor'da karakter olarak ay gibi parlayan bir aleyna kalaycıoğlu var. düşünüyorum da, olayların bu kadar içinde olup da bu kadar az hata yapan bir yarışmacı hatırlamıyorum. 6 aydır tüm zorluklara rağmen dimdik ayakta kaldı. bana göre bu senenin kazananı aleyna kalaycıoğlu'dur. senciyiz güzel kız!
  • beklenen oldu ve berkay elendi. boşuna dememişler cehennem dediğin, dal odun yoktur, herkes ateşini kendi götürür. berkay da kendi ateşini haftalar öncesinden kendi hazırladı ve ilk 4 'e dahi giremeden ve yarı finalleri göremeden gitti.

bu sürece nasıl gelindi peki? çok basit. berkay kırmızı takıma geçtikten sonraki süreçte tamamen kırmızı için oynayarak ve oyun vermeyerek oy birincisi seçildi ismail ve batuhan gibi sms birincileri varken. sonrasında aleyna çalışkan elendikten sonraki süreçte halâ mavi tarafını unutmadığını göstermesi yüzünden batuhan'ın elendiği potada dora'yı aday gösterip batuhan ve aleyna'yı korumak ve kurtarmak varken bencilce düşünerek batuhan gibi rakipten kurtulmak işime gelir dedi ve aleyna- batuhan - ayşe potasını oluşturarak batuhan'ın elenmesine sebep oldu . tek yapması gereken dora diyecek ve kırmızı takımdan aleyna ve batuhan'ı koruyacaktı ve sonraki haftalarda da steven'ın elendiği potada aleyna'yı söyledi. bunu da poyraz'ın kendii takımımdan birini söyleyebilirim yalanına inanarak yaptı. halbuki tek yapması gereken dora'yı söylemekti pota için. çünkü her ne kadar bireysel de olsan sen halâ kırmızı takımın parçası ve izleyicilerin final koltuğu için anlamlı 2 adayından biriydin. ama ne oldu? batuhan ve aleyna'yı korumamanın bedelini bu gece yarı finali dahi göremeyerek bencilliğinin cezasını seni haftalar önce sms birincisi yapan aynı halk seni güya seni çok seven poyraz - ayşe ilahi adalet potasında elenmenin en doğru karar olduğunu farkına vararak kesti. eğer sen batuhan ve aleyna'yı korusaydın bugün o potada poyraz'ı da ayşe'yi de sms durumunda geçerdin. bunca emekte heba olmazdı. umarım burada yazdıklarımı bir yerde karşına çıkar da okursun da bundan sonra insanlara nasıl davranman gerektiğini anlarsın.

yar saçların lüle lüle, berkay yarı final yerine evine istanbul'a güle güle.
  • kafasındaki son dörtlüyü gördü elenerek. hızlı giden atın boku seyrek düşer berkaycım. geçmiş olsun.
  • berkay'ın kişiliği oldukça zayıf. iyi veya kötü diye tanımlayamazsın aslında. yönlendirmeye ve etkiye çok açık olduğu için bulunduğu ortama göre iyi veya kötü olabilir. ben asla iyi biri demem o yüzden.

gönüllülerde geçirdiği 4 ayda reşat - dora - poyraz ne diyorsa konseylerde benzer şeyleri tekrar eden, ismail'e zenne denilen olaydan sonra ada da ismail hakkında herkesin karakterini görüyoruz falan diyen biriydi. aynen hatası yoktu dersiniz adamın kendisi başlı başına hata. kendini bu kadar yetiştirmekten uzak( ailesini düşünürsek imkanı da var) birine neden üzülüyoruz anlamadım.

sonra acun kendisini kırmızı takıma geçirdi. istemeyerek geçtiği kırmızı takım en büyük şansıydı. poyraz'ın en yakını olmasına rağmen kimse ona önyargılı yaklaşmadı. sms birincisi çıktı çıkmadı takımın ona tavrında bir değişiklik olmadı.

bir ara gözünü biraz açar gibi oldu. karşı takım bize sürekli sataşıyor, uğraşıyor falan dedi. kırmızı takıma geçince fark ettim dedi. merve'nin elendiği haftada ada da gözünün önünde karşı takımın merve'yi harcadığı açık açık konuşuldu. bütün bunları ordayken dinleyen berkay, yine gözünü açmayı tercih etmedi. adalar birleştikten sonra gidip mavi takımın radarına girdi. gitti aleyna'yı eleme adayı yaptı ve ayşe'yi daha çok sevdiğini söyledi. merve'ye yapılan bana da yapılır diye kuşku duymadı. az çok benzer şey kendisine yapıldı. ayşe'nin iki seçenek arasında aleyna'yı söylemelerini beklerken çat diye ismini verdiler ve elendi.

hiçbir şeyi haketmiyordu. hakettiği çok daha erken elenmekti. acun kendisini parlatmak uğruna apaçık başkalarının önünü kesmiş oldu. keşke takımlar karılırken steven kırmızı takıma geçseydi. berkay çok daha önce gitmişti. düştüğü durumu görmeye ne zekası yeter ne de gururuna yedirebilir. boşuna üzülmeyin değmez. gözünü açmak istese açardı şimdiye kadar.

esas anlaşma da ayşe ve poyraz arasında bence. poyraz gibi biri ayşe gibi birine ne bu kadar tahammül eder ne sürekli pış pış edip motive etmeye uğraşır ne de güvenir normalde. poyraz orta zekalı orta seviye bir manipülatör. bunları emir vererek değil yönlendirmeci konuşmalarla biraz hesapla kitapla yapıyor yani fazla şey yüklüyorsunuz. yanındakiler yüzünden abdurrahman çelebi.
  • batuhan olmadan gerçekten boş geliyor izlerken. bu arada gerçekten kurtlar sofrası. ben bu grupta kimsenin samimiyetine inanmıyorum. batuhan biraz kaprisli ve bazen çocukça hareketler yapsa da hepsinden daha samimiydi bence. neyse artık olan olmuş zaten.
  • şampiyon adaylarım aleyna ve ismail 'di ama aleyna'nın bi kaç gündür düşen performansı son ödül oyununda 1 sayı alması sürekli berkay güzellemesi yapması ayşe ile olan davranışları eksi yazdı.. umarım balaban şampiyon olur..
  • eveeeeettt keser döner sap döner gün gelir hesap döner…

evet çok kazık yedik ama böylesini yememiştik .dddd

hiiç göründüğün gibi bi adam değilmişsin… 1
    sen o mavi takımın iğrençliğine kayıtsız kalmadığın için sms birincisi çıkmıştın 2

o çok güvendiğin canın ciğerin poyrazın seni harcadı, dışarıda da harcar merak etme 3

sergeni, merveyi ve diğerlerini de aynen böyle elemişlerdi 4

hele o salak sergen giderken son bi mavi çekelim demişti sjshjs manipülasyonnnnnn o kadar kötüdür ki o kadarrrr ama manipülasyona maruz kalma sınırını insanın kendi belirler, bi yerde ya senden gide gide gide değişirsin ya da sonlandırırsın,

böyle mal gibi kalırsın işte maruz kalma sınırını
    belirleyemezsen, poyrazı yalarsan, hatta yalancak başka bir yerini bırakmazsan, böyle olur…

acunun dediği gibi herkesin artık onu sevdiğini düşünmüyorum… haketmiyor amk sevmeyin djdjdj
  • çok dikkatli izliyorum, kimsenin çatalı görünmedi bugüne kadar. bu kadar zıpla, atla, çamura gir, koş, suya dal falan. muazzam bir iş. edeb var. çatal takibine devam edeceğim.
  • 1-bu akşamki oyunu çok çok büyük ihtimalle poyraz kazanır. ayşe-aleyna oylaması olur.

2-aleyna-ayşe'yi eler. kırmızıcıların gönlü yapılır.

3-hemen ardından aleyna-poyraz-ismail oylaması olur. - aleyna elenir. mavicilerin gönlü yapılır.

4-finalde de ismail-poyraz oylaması olur.

yani asla 2 kırmızı veya 2 mavi birbiriyle tek bırakılmaz.

kim mi kazanır? sms'ler kazanır, ratingler kazanır, yani kasa kazanır.
  • berkay'ı savunur gibi yapıp aslında ayşe ve poyraz'ı aklayanların algı kastığı yarışma.

mavi takımda bir kez bile dereceye giremeyen berkay, kırmızı takımda iki defa sms birincisi olunca uyanması lazımdı. akıllı bir insan böyle bir durumda "kırmızı takımın fanları beni benimsedi, beni zirveye kırmızı takım taşıdı" şeklinde fikir yürütür. berkay ise bunu bireysel olarak algıladı ve kırmızı takımda parladığını, fan kitlesi oluştuğunu düşündü. takım oylarının elemelerde ne kadar önemli olduğunun farkında olamadı ve bireysel takılmaya başladı.

eğer ki bireysel takılmayıp kırmızı takımın yanında yer almış olsa dün geceki oylamada aleyna, ismail hatta elenen batuhan'ın tüm oyları berkay'a akacak elenen kendisi olmayacaktı. ayşe ve poyraz berkay'ı manipüle ederek elenmesine yol açtılar.
hesabın var mı? giriş yap