aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • ihsan oktay anar'ın güzelim kitabının başlığına sıçan dizidir.
  • 3. bölümde öyle bi soru soruldu ki, yıllarca arafta kalmama sebebiyet verecek cinstendi.

--- spoiler ---

kime koşarsın canın yandığında?
    en sevdiğine mi?
    seni en çok sevene mi?

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

hoca: adalet... saray adıydı değil mi?

gurur komiser: haa anladım ben sizi... siz mahallecek anarşistsiniz.

--- spoiler ---
  • ezel ilk başladığında 6 ay monte kristo kontu da monte kristo kontu diye götünü yırtan tayfayı tekrar harekete geçiren dizidir. he amına koyim sleepers he.
  • bu memlekette çocuklara tecavüz edilir.. bu memlekette çocuk istismarı vardır.. bu memlekette böyle orospu çocuğu çoktur.. ama bunların olması görmediğimiz sürece bizi rahatsız etmez.. etmez ama bunu dizi olarak bize gösterirsen sinirden köpürür bir fena oluruz biz.. lan bu bokun içinde yaşıyoruz.. al sırf kokusunu duyman yetmez.. gözünle de gör.. nasıl bir memlekette nasıl bir cennet vatanda yaşadığını bil.. mis gibi bir dizi olmuş.. olduğu gibi..
  • daha geçen hafta cuma günü ilk cezaevi görüşmemi gerçekleştirdim. üstelik müvekkil bir çocuktu.

suçu ağırdı, yanımda avukat arkadaşım, hayretle dinledik onu, sarsıldık, üzüldük kahrolduk, bir haftadır 'abla burası bildiğiniz gibi değil, neler oluyor içeride' sözleri kulağımda sürekli yankılanıyordu zaten.

konusunu da bildiğim için özellikle erken geldim eve bu akşam ve izledim bu diziyi.

bin katı daha fazla sarsıldım, geçen cuma, ben o çocuğun yanından çıkıp, onu koğuşuna geri yollarken, bir de üstüne bak daha çok gençsin çıkacaksın güzel bir hayat seni bekliyor gibi gereksiz laflar ederken, o geri döndü o dünyaya... o geri döndü dünyasına koğuşuna ben de kendi hayatıma.

izlerken o çocuğun detaylı anlatmadığı ama sürekli vurguladığı burası bildiğiniz gibi değil abla lafları çınladı durdu kulağımda, çok etkiledi beni.

kurguyu, çekimi, kullanılan müzikleri de beğendim. umarım uzun süreli olur. umarım allah kimseyi çocuk veya büyük yaşta düşürmez cezaevine. allah kimseye suç işlemesine yol açacak bir hayat sunmaz.
  • --- spoiler ---

herhangi bir duygu hissetmeyen gazanfer'in babasının ayaklarına kapanıp, ağlayamıyor olması sebebiyle parmağıyla yaş akarmış gibi yapması çok etkileyiciydi. o anda garip bir şeyler hissettim valla. kötü mötü ama içim parçalandı. çocuk güzel rol yapıyor, başarılı.

--- spoiler ---
  • takoz'un, sarp akkaya'nın canlandırdığı bilal karakterine âşık olan sibel'e ettiği söz:

- ne oldu, sarpa mı sardın?
  • --- spoiler ---
    sinirden kendimi şeyetmek üzereydim ki,
    irfan'ın bugün ne giysem izlediğini görünce istemsiz yarıldım.

--- spoiler ---
  • --- spoiler ---

ecevit elleri aşağıda babasına sarılırken, babasının "ecevit napıyorsun?" diye bir soruşu vardı. kamera öyle bir açıdan çekmiş ki babasının götünü okşuyor sandım lan. meğer kelepçe takıyormuş. bu fesatlık da neyin ürünüyse artık?

--- spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap