aynı isimdeki diğer başlıklar:
  • umarım bu sağlam hikayeyi üç kişinin arasındaki aşk hikayesine çevirmezler. izlemesi zor geliyor bazen, hatta ilk bölümden sonra izlememe kararı almıştım, çok ağır, malesef gerçek, yürek dayanmıyor izlerken. ama çok kaliteli, çok iyi gidiyor behzat'tan sonra gelsin diye beklediğim bir dizi daha oldu.
    ayrıca dünkü bölümde ahu'nun kaydı izledikten sonra ecevit'e bunun için mi terketmiştin, yalan mıydı söylediklerin sorusunu sorması ne bileyim bence çok yüzeysel, hani şu sözlükte bol geyiği yapılan türk kızı tribine tam uygun bir davranıştı. adamlar hayatlarının travmasını yaşamışlar, aklına ilk olarak bunun için gitmiş, beni terketmiş düşüncesi geliyor. adamın hayatı kaymış, tek olay seni terketmesi mi yani. ya şöyle daha karakterli, herşeyi kendi merkezinde düşünmeyen kadın karakterler oluştursa ya senaristler. bu diziye öylesi yakışır hem.
  • diğerleri gibi zorlayarak uzatılmadığı takdirde, büyük bir heyecanla takip etmeye devam edeceğim dizi.

--- spoiler ---
    3. bölümde 3 arkadaş küçük çocukla konuşurken sarp akkaya öyle bir rol kesmiş ki; ağzım açık izledim. bir dizide bu kadar etkileyici sahnelere fazla rastlanmıyor.
    --- spoiler ---

senaristinin, oyuncu kadrosunun, yönetmeninin ve diziye katkı sağlayan herkesin emeğine sağlık.
  • artık aslı enver'in başında kavak yelleri esmediğini kanıtlamış dizidir. elbette kavak yellerinin aslı enver için yeri bambaşkadır ama ölümle cebelleşen bir hasta gibiydi artık. ilk fragmanlarda "offf ya bu da mı?" demiştim... meğer bu sefer "gol" olmuş... aslı enver'i görünce bir bölüm izlerim demiştim. sarp akkaya zaten kendisini ezel'de ortaya koymuştu. şüphem yoktu. tefo'ya benzemesi normal karakterin çünkü bir şekilde benzer geçmişleri var bence ki zaten bilal'e özgü hareketler sergiliyor sarp akkaya.
    aslı enver, öyle doğal ki... geçen bölümde çocuğun boynundan o atkıyı alması ve söylenmesi nasıl doğaldı. normal bir mahalle kızı bunu yapamaz ama "mahallenin kızı" yapabilir.
    iki adam bir kadın olayına çok girmezler umarım. çünkü bu şekilde giderse bilal'i terk etmesini seyirci tarafından meşru kılmaları gerekir o da ancak ihanetle ya da bilal'in travmaları sonucu olur. böyle bir karakteri harcamazlar diye düşünüyorum.

izlerken nefes almamaya çalışıyorum. heyecan ve kurgu açısından ezelin, dramatik yönüyle öyle bir geçer zaman kinin açtığı boşluğu dolduracak gibi. zaten biri bitti, diğeri kendisini bitirdi.

şimdi ikincisini sesini kısıp, kitap okurken izliyorum ama suskunlar bambaşka. sezon ortasında yayınlanması en az 2013 sezonunda da göreceğimizi garantiler gibi. çok daha fazla da uzamaz umarım.
  • zaman zaman saçma gelen yerleri olsa da kurgusal hataya şimdilik düşmüyor olmaları önemli. istanbul görüntülerinin cazibesi, çekim açılarının doğruluğu, oyuncuların başarısı ile üne kavuşacak görünüyor. her zaman söylediğim çocuk oyuncu performansının filmi/diziyi çok üst seviyelere çıkaracağı tezi burada da kendini gösteriyor. öyle bir geçer zaman ki'deki osman'dan sonra buradaki ana ve yan rollerde yer alan çocukların rollerini sahiplenerek, yaşayarak oynamaları çok çok önemli bir nokta. artık tren yapan türk dizi sektöründe, uyarlama bir senaryo ile sulandırmadan gerçek bir dramı anlatmak zordur. dizi ilk üç bölümü ile bu anlatımı oldukça başarılı yapıyor.
    umarım tadında bırakırlar ve "suskunlar çok bozdu yea" geyiğine maruz kalmazlar.

http://www.filmarasi.com/movie.aspx?id=565685
  • 3. bölümde öyle bi soru soruldu ki, yıllarca arafta kalmama sebebiyet verecek cinstendi.

--- spoiler ---

kime koşarsın canın yandığında?
    en sevdiğine mi?
    seni en çok sevene mi?

--- spoiler ---
  • 2 ve 3. bölümü az önce izledim. özellikle 3. bölümün ahmet kaya şarkısının bu kadar yerinde kullanımı çok güzel olmuş açıkçası beklemiyordum hoş dizi .
  • 4. bölüm fragmanı yayınlanmış.

http://www.youtube.com/watch?v=a6ynkuwqvvw
  • ben bu denli etkilendiğim bir dizi hatırlamıyorum. özelikle 3.bölüm çok etkileyiciydi ve murat yıldırım oyunculuğu mükemmel sanki oynamıyor yasıyor....
  • --- 4. bölüm spoiler ---

ve avukat devreye girer. sait'in yeni avukatı ecevit...

--- 4. bölüm spoiler ---
hesabın var mı? giriş yap