• turkler savasmayi cok iyi bilirler ama muttefik secmekte bir o kadar basarisizlar dedirten aciklamadir efendim. lakin bu suudilerin sirtimiza soktugu hancerin acisi ne zaman dindi ki simdi bunlarin teklifine asker yaziliyoruz hepsini gectim koca mete hanin ordusu nasil olur da kicini silmekten acizlerden emir alir lan aklim almiyor. bu durumu savunacak olan da gram turk kani yoktur, istiklal gazisi rahmetli buyuk dedemden utandim yaziklar olsun.
  • heyecanla karşıladığım açıklama.

ya ne olur girin. ne olacaksa olsun artık, yeter amına koyayım. hatta sikerim suriye'sini; girelim, almanya'ya, amerika'ya girelim. şevkli bir veda ile siktir olup gidelim şu dünyadan, onlar da kurtulsun, biz de. bu ne lan!
  • öncelikle (bkz: #56651543). türkiye girerse cerablus için girer, ancak benim aklıma takılan şey şu ki ankara nasıl olur da suudi arabistan'a güvenir? dünya üzerinde ordusuna en fazla para ayıran beş ülke arasında olmasına rağmen yemen'de yenilen ve üstüne üç şehrini de yemenli şiilere kaptıran bir ülkeden bahsediyoruz.

bu konu üzerine espri yapılacak bir şey değil. 100 yıl önce ingiliz-fransız ittifakının muzaffer olacağı aşikarken almanlarla ittifak kurmuş ecdadın torunları bugün harp sanatında rezil olmuş bir ülkeyle ittifak kuruyor. 60 milyar dolar gibi ciddi ekonomik açık veren, nüfusunun çoğunluğu şiilerden oluşan, dünya'nın en teknolojik silahlarını kullanmasına rağmen yemen'de yenilen suudi arabistan'a hayatta başarılar.
  • bir an kendimi güvende hissettim.
    sonra hızlıca geçti.
  • bu operasyon mezhepçi bir özellik taşır en fazla. bu özelliğiyle de geçici olarak nato koruması alır.
    suriye'de kılını kıpırdatamayan türkiye , suudilere vekalet vererek rus ablukasını kırabileceğine inanıyor ama o iş öyle değil.
    türkiyenin suriye'ye bu şekilde müdahalesi halinde savaş cephesi cerablus, azez, halep olmaz. erzurum, sivas ve gümüşhane'ye dayanan geniş bir cepheye yayılır.

kürtlerin , anadoludaki kürtlerin , mezhepçilerin savaşında türkiye ile birlikte hareket edeceğini düşünmek saflık olur. cizre ve silopi'de yaşanan butik soykırım ve vahşetin boyutu kürtleri rus, iran ,hizbullah cephesinde yer almaya zorlar.

aynı zamanda nato geçici olarak bu operasyonu destekler demiştik. türkiye gibi bir müttefiki kaybetmek istemez elbette. ama çıkarlarını koruyan bir türkiye olduğu sürece geçerli bu. savaşın suriye cephesinden türkiyenin doğusuna yayılması karşısında nato'nun savaşa taraf olmasını beklemiyorum. aynı zamanda avrupa birliği ülkeleri çıkarları için aynı şey geçerli.

böyle bir operasyonda rusyanın ve iranın mezhepçi teröristleri kısa vade içerisinde ekarte edeceğini düşünmek aşırı iyimserlik olmaz herhalde
  • açılın ben " komplo teorisyeniyim"

efenim benim olaya bakış açım şu?
    şimdi özelikle son dönem olsun.
    suriye savaşı başladığı ilk günden beridir olsun özlemle hükümetin ve cumbabanın katar ve arabistan üzerine ciddi ziyaretleri ve akla mantığa sığmayan anlaşmaları var.
    birde son 6 yıldır sebebi nerden geldiği belli olmayan ve sürekli şekilde ülkeye giriş yapan kaynağı belirsiz para " yani sıcak para " girişi var..
    ışid, nusra ve türkmenler desteklenirken ve kamplarda mültecilere bakılırken bu paranın körfez parası olduğuna dair iddialar hep vardı..
    ayrıca yandaş işadamlarına suriye konusunda ciddi vaadler verildiği aşikar..

bence erdoğan hükümeti dalağı, böbreği esad hükümetinin gitmesine yatırdı ve katar, arabistan gibi ülkelere ciddi anlamda nakit borçlu ve olmaz ise olmaz bazı kaynaklar vasıtası ile akp hükümeti ve erdoğan'ın tüm pis işleri şu an arabistan ve katar elinde kayıtlı..

erdoğan'ın sakalı suud prensinin elinde bence.
    ne isterse yapmak zorunda.
    orduda sokar suriye'ye
    iç savaşa da sokar ülkeyi..

eyyorlamam bu kadar.

şahsi yorumuma gelirsek.
    türkiye, suriye savaşına müdahil olursa o topraklarda 1 yıla aynı iç savaş türkiye'de çıkar ve bugünkü suriye gibi olur..
  • (bkz: suudiler bizi kandirdi)

suudiler de savasacak asker mi var. cogu parayla satin alinmis baska ulkelerin insanlari. olan yine bizim insanimiza olacak. 2-3 kisinin hirslari icin kim bilir kac kisi olecek.
  • mezhepçi teröristler ile mazlum insanlar arasındaki bir savaşa neden olur. insan olan herkesin mazlum insanlardan yana taraf olacağı operasyondur.
  • ırak ta müdahil olmadık hiçbir kazanımımız olmadı buyurdu kuzulardan burhan.e hadi girelim de görelim ne olacağını.en güzeli de bu ülkeyi yok yere savaşa sürükleyenler yargı karşısında ne durumda olacak.bak bu beni heyecanlandırıyor.
  • ben savaşmam akpartililer savaşsın
hesabın var mı? giriş yap