şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ''...üretiminde, süt önce ultrafiltrasyon tekniği kullanılarak yoğunlaştırılır. daha sonra otomatik makinelerde tek tek peynir ambalajlarına doldurulup maya eklenir. inkübatörde mayalanma süreci tamamlanan peynirin üzerine özel bir kağıt onun üzerine de tuz konulur. bu yöntemle tuzun peynire yavaş yavaş nüfuz etmesi sağlanır. son olarak folyo ve kapak ile kapatılan peynir, olgunlaşma sürecine bırakılır...''

  sütaş süzme beyaz peynir, kapak üstü yazısından alıntıdır.

  ing. ultra-filtered white cheese olan bu güzide peynir, zeytinin ve simidin, pek çok sandöviçin, kahvaltıların ve gece acıkmalarının can dostu olacak nitelikte, ağızlara keyif veren nitelikte olup, yapanların eline sağlıktır.
  25 kuruş da olsa indirimli fiyatıyla 3 liraya 250 gramlık ambalajda satılmakta olan peynirin, daha az tuzlu, hatta tuzsuzunu da bekliyoruz.
 • benim gibi taze peynir severler için süper şey, her çeşit sandviçin içine kanka olabilir nitelikte, hafif lezzetli
 • ısıyla süper reaksiyona giren bir peyaz peynir çeşidi. azıcık ısıyı gördüğü an krem peynir kıvamına gelmekte. özellikle peynirli domatesli tost ve peynirli yumurta yapımında kullanılır ise muhteşem sonuç vermekte
 • zamaninda metro market'te satilan, simdilerde arayip bulamadigim, hollanda menseli, krem peynir gibi surulebilen ama beyaz peynir tadindaki peynire en yakin peynir. eskiden kendi peynirini kendisi yapan anneannem ise "ne bu, yogurt gibi?" deyip begenmez bu peyniri.
 • az çok yemekten anlayan, seven, gıdaya değer veren bir adam olarak geç tanıştığım için üzüldüğüm peynir bu. aradığım kıvam ve tadda oeynir yapmış elin oğlu ben ise anca ömrümün yarısında fark edebilmişim bunu. sağlık olsun, ay lav süzme peyniğ.
 • süzme peynirde 100 gr'da ortalama olarak 16 gr protein var. (markaya göre 15 ile 18 arası değişiyor) labne peynirde ise ortalama 5 gr protein var.

  süzme beyaz peynir rocks!
 • uretim surecini anlatan

  "süt önce ultrafiltrasyon tekniği kullanılarak yoğunlaştırılır. daha sonra otomatik makinelerde tek tek peynir ambalajlarına doldurulup maya eklenir"

  sozlerinden ben bu peynirin uretiminde sutun kesilmedigini, peyniralti suyunun ayrilmadigini anliyorum. suzme peynirin tadi hafif geliyorsa ya da tatsiz buluyorsaniz bundan olma ihtimali yuksek.gorunen o ki bu urunun gelistirilmesindeki amac ayni miktar sutten daha fazla peynir yapmak.
 • ambalajında sadece 'süzme' yazar. sen de yoğurt sanırsın, sonuç hüsran.
 • ultrafiltrasyon tekniğiyle bu kıvamı yakalayan peynir türevi. kavun, karpuz, rakı ortamında ezineden sonra en iyi alternatiftir. ayrıca markaların arasında çok aman aman lezzet farkı olmamasından dolayı alıp gidilecek, fazla kafa yorulmayacak ürün olması ekstra mutluluk sebebi.

  biraz önce yedim oradan biliyorum ^^
 • ısıyla krem peynir haline geldiği için tosta ve makarnaya acayip yakışan peynir türü. tuzlusunu seviyorsanız ekici'yi tavsiye ederim, denediklerim arasında en tuzlusu buydu.