• (bkz: pantai)
  • aklımı başımdan alan sostur kendisi
  • bulması zor, bitirmesi kolay bir sos. elinizi sürdüğünüz anda bir bakmışsınız bitmiş. et, tavuk, makarna, kızartma... her tür yemekle uyumlu.

içinde bal var zannediyordum, kereviz sapı ve portakal suyu gibi şeyler var ama bal yok. nasıl tatlı oluyor bilemedim vallahi
  • arkadas etle de, tavukla da, borekle de muhtesem gidiyor. bir sos hem aci hem tatli olabilir mi? oluyor iste ve cok da harika oluyor.

hazir almaya gerek yok, google'dan ev yapimi tarifleri bulunabiliyor. tatli aci sos yazinca da cikiyor, orijinal adiyla zaten bulunabiliyor. o kadar da basit bir yapimi var ki, hazir alindigina degmez.
  • kızarmış ekmeklerin üzerine sürüp cheddar peyniri dilimleri * koyup peynir eriyene kadar grill yaparsanız tadından yenmez.
  • patates kızartmasıyla harika giden tayland'a ait sos çeşidi.
  • cajun baharatlı kaşık patates ile burger yanında zirveyi oynar.. bir şişe pantai sipariş verdim bile, tavsiyemdir.
  • o tatlı yanı var ya işte o tatlı yanının tek başına oluşturduğu bir sos bulsam kamyonla yığarım eve o kadar diyorum.
  • gereksiz bir şekilde iştah açan, form düşmanı, evlerden ırak olması gereken bir sos. hele ki bunu evde yapmayı alışkanlık haline getirmek, obeziteye davetiye çıkarmaktır.
  • özellikle tavukla birlikte mükemmel olan bir sos.
hesabın var mı? giriş yap