• bu programla en çok yaptığım şey sonu olmayan random cümleler oluşturmak. nasıl mı? rastgele bir kelime yazıyorsunuz ve programın kendi database'inden önerdiği kelimeyi bir sonraki kelime olarak seçiyorsunuz, bu şekilde cümleyi ilerletiyorsunuz. şöyle cümleler yaratabilirsiniz bu şekilde:

türkiye büyük millet meclisi başkanlığına ilgi sevgiyle selamlıyorum bir şey yok ki dedi ben de seni tanimak istiyorum ama yeterince bey merhaba arkadaşlar değil mi aşkım için de geçerli olduğunu da ifade eden erdoğan ve gül'e övgü dünya değil mi aşkım için de geçerli...
  • güzelliklerinden biri de ios / android geçişlerinde yeni sistemin klavyesine alışma gereğini ortadan kaldırması.
  • "ios default klavyesine göre ciddi farkı var mı?" diye soruldu:

- ios klavyesi backspace'e basık tutunca harf harf silmeye başlayıp bir süre sonra kelime silmeye geçiyor. swiftkey basık tuttuğunda doğrudan kelime silme modunda çalışıyor daha pratik.

- swiftkey kelime tahminleri aynı anda birden fazla dili destekliyor. iphone'da dünya ikonuna tıklayıp dil değişimi yapmak gerekiyor.

- swiftkey'de noktalama işaretlerine erişim daha kolay.
  • ilk başta beğenmemiştim ama telefonumda düzgün kelime yazamadığım için bugün satın aldım. trial bitmiş ben de enpara kampanyası ile 5tl'ye aldım. yaşasın indirim!

en güzel tarafı sık sık kullandığınız kelimeleri database'e kaydediyor oluşu. mesela kız arkadaşıma ponpon derim ben (evet sevgilim çok güzel ve çok sevimli) klavye nereden bilecek ponpon kelimesini amk. şimdi ezberlettim totoşa.
  • bu lanet yüzünden rezil oluyordum bugün. senelerdir kullanıyorum, tahminler de haliyle yazdıklarıma göre. küfür, kıyamet, fantezi, entrika, itiraf... günlüğünün okunması gibi, her şey ortaya çıkıyor ve sen "kuzenim yazmış" dercesine boş bakıyorsun.

bugün iş çıkışına yakın rahat batsın, "x bey şuna bakar mısınız" diye yönetim kurulu üyesine bir twitter hesabı gösterirken adam telefonu elimden kap, yanlışlıkla cevap kısmına gel, klavye çık... o bir saniyelik anda bunun olacağını hissedip telefonu adamın elinden atmaca gibi almamla adamın "noluyoruz lustral hanım" demesi, panikten ateş basması, o ateşle ofisten çıkıp 1km yürümem ama hala kıçımda atmosfere yeni girmiş de parçalanmak üzere olan meteor varmış gibi hissetmem...

insanın özeli kadar göz önünde olmamalı ya, artık yazdıklarımla gündeme gelmek istemiyorum. -_-
  • champaign gold code: oneplusg
    cubed red code: oneplusr
    material orange code: onepluso
    minimal black code: oneplusb
    vip theme: vıptheme
    ninja pro: nınjapro
    ninja try: nınjatry
    thank you: thankyou
    bonus: bonus123

bunları promosyon kodu kısmına girerseniz bedava temalarınızı güvenle kullanabilirsiniz ninja teması favorilerimden.

edit: firuz adlı arkadaşımız diwali15 var bir de dedi kendisine teşekkür ederiz.
  • android'den ios'a geçişte en çok zorlandığım kısımlardan birisi klavyeydi. ios klavyenin berbat bir kelime tahmin mekanizması olduğu için mecburen türkçe karakterleri açmak durumunda kalıyordum. bu da tuş takımını oldukça sıkıştırdığından yazmak benim için epey çileli bir işe dönüşmüştü. nedense ios'da klavyenin değişebileceğini düşünmediğimden de bu çileye uzun süre katlandım.

sonra baktım swiftkey ios'da da kullanılıyor hemen indirdim. elbette androidteki kadar fazla özelleştirme (mesela en çok kullandığım özellik, parmağı klavye üzerinde sağdan sola kaydırdığında o kelimeyi silmesi idi. ama ios'da bu yok) yapamıyorsun ama yine de ilaç gibi geldi. özellikle tahmin kısmı. türkçe cümle kalıplarına çok hakim ve çok çabuk öğreniyor. ios klavyede adama "iyi bayramlar" yazacağım, "iyi b" yazdım, yok. bay yazdım yok. bayram yazdım yine tahmin yapmıyor. hadi dedim öğrenir belki. belki 10 kişiye iyi bayramlar yazdım klavye bi tahmin yapamadı. swiftkey canavar gibi, neredeyse ne yazacağını gözünden anlıyor. böyle olunca klavyedeki türkçe karakterleri de kapattım, yayla gibi oldu butonlar. çünkü yabancı karakterle yazınca da tahmin yapıyor. mesela "çünkü" yazacaksın, -cu yazdığın anda tahmini doğru yapıyor.

tanım vermek gerekirse, hayat kurtaran klavyedir efenim.
  • iphone'da bok gibi çalışmaktadır. bir sürü bug mevcut.
    android versiyonunu 8 yıl boyunca kullanmışspor.
  • kurdum, kullanmaya başladım, "gelmez" sözcüğünden sonra cümleyi "kılıçdaroğlu" olarak tamamlamasına şaşırdım, hala kullanmaya devam ediyorum.
  • "olan, olduğu" şeklinde yazdıklarımı inatla "ölen, öldüğü" şekillerinde düzelten alet. bir gün dikkatsiz bir anıma gelecek karşıdaki insanı kalpten götüreceğiz, o zaman " olduracak" meret.
hesabın var mı? giriş yap