şükela:  tümü | bugün
 • hayatimda ilk kez bu kadar uzun ara vererek(6ay)gittikten sonra fatkettigim durum..balo sokaktan istiklale ciktigim an ve soluma baktigim an(evet gercekten anlik olarak)birseylerin ters oldugunu anladim dedim dur bakayim neler cikacak bu hissiyatin altindan ve ilk dikkatimi ceken tarihi tramvayin kalkmis olmasi ve raylarin ustune beton dokulmus olmasiydi..aha dedim tamam basliyoruz..

  kapanmis onlarca dukkan, resmen turk kadar arap olmasi, kalan turklerin de cogunun kaba saba hoduk kekolar olmasi, sanatci takiminin tamamen elini ayagini cekmis olmasi, adeta ruhu cekilmis bir taksim ve istiklal..aman allahim resmen kasitli olarak araplastirilmis ve mimari ruhu cekilmis..!..o ucube yayalastirma, o harbiye'ye inen yodaki resmen mide bulandirici fiskiyeler, adeta bagcilar gungoren meydani havasi vermis..

  yemin ediyorum gozlerim doldu uzun zamandir bu kadar huzunlenmemistim eski anilarla birlikte son durumu dusununce..

  ama tekrarliyorum..kesinlikle bunun kasitli olarak yapilmis olduguna dair cok kuvvetli bir hissiyatla ayrildim..
 • daha beter olmaları dileğiyle.
  hâla unutmadık gezi de bize yaptıklarını.
 • 35 yıllık taksim'li olarak, son yıllarda gerçekten bitti diyebiliriz. çok da üzüldüğümü söyleyemiyorum. hak eden, hak ettiğini bulur sonuçta.

  ben bile eğlenmek için beşiktaş, kadıköy'e gitmek zorunda kalıyorsam gerisini siz düşünün.
 • pera'nın bitmesi demek istanbul'un bitmesi demektir. zaten sonun başlangıcı özal dönemiyle gelir, 90'larda yükselişe geçer ve 2003'ten bu yana kesin olarak amacına ulaşır.
  şu anda bir istiklal caddesi ve pera gerçeği yoktur. istedikleri yere istedikleri kadar cami yapabilirler; çünkü artık arap turistlerin ve suriyeli şehir sakinlerinin memnuniyeti esastır.
 • dün kadıköy ve beşiktaş'ta vakit geçirdikten sonra eve dönüşte taksim yolunu kullandım bildiğin ölmüş bölge. istiklal it kopuk yuvasına dönüşmüş tünele kadar yürüdüm suriyeliler kekolar cirit atıyor yerler delik deşik raylar sökülmüş nereye düştüm dedim içimden.
 • on yıl kadar önce ankara'dan istanbul anadolu yakasına göçmüş biri olarak, 19. yüzyıl levanten mimarisi ve kozmopolit kalabalığı ile, istanbul'da olduğumu hissetmek istediğimde gittiğim yerdi burası. 5 yıl oldu gitmediğim. istiklal bittiyse istanbul da artık her yer gibidir.
 • boktan esnafı, aptal insanı ve gerzekçe ak pariye oy vermiş yerlisiyle ölsün gebersin dediğim yerlerdir. bunun yanında bu kafada olan her yer çökmeye mahkumdur.
 • araplaştırma veya islamileştirme değil, süper rant hazırlığının bir parçasıdır. şimdilik böyle çirkin, köhne, iğrenç haliyle tutulacak, sonra gelsin projeler, gitsin paylaşımlar. kalan parayla da şehrizar konakları'ndan daire alalım diyorum ey sözlük, ne dersiniz?