• takvim ve güneş gazetesinin abartısız her gün yaptığı kendilerine yakıştırdıkları habercilik anlayışıdır.
  • müjdeler bitmez hiç. mesela bir dönem her gün çok büyük altın ve petrol rezervleri bulunurdu. sonra bu haberler bitti.

şimdi ise ' .... şu işi yaptı, paraya para ' demiyor haberleri bol. dünyanın en iyi fırsatlar ülkesi havası veriliyor.

çalışanların zam oranları dahi müjde dahilinde veriliyor. bir de dini bayramlarda maaş erken ödemeleri öyle bir müjdeli veriliyor ki o kadar olur.

müjdeler bitmez, hele emekliler için olan müjdeler.
  • kendilerine göre çok mutlu bir ülkede yaşıyoruz ama gel gör ki çoğu insan sadece yaşamaya çalışıyor.
  • asgari ücretliye yok mu yav
  • bu mecralara kalırsa, refah payı en yüksek gruptur emeklilerimiz.
  • takvim gazetesinin hemen hemen her gün manşetten girdiği haberlerdir.

bir gün 200tl zam, bir gün ikramiye, başka bir gün %40 zam diye her gün başka bir haber. hem de ülkenin gündemi ne olursa olsun.

işte bakın o flood:

https://twitter.com/…rbit/status/912929812620218369
  • benzetmeyi bu gazete kadar iğrenç kullanan başka bir gazete hatta gazeteyi bırak başka herhangi bir şey bile bulamazsınız. editörün ne kullandığını uzun süredir araştırıyorum bulamadım. amcam da inadına yüzyıllardır alır bu paçavrayı. bikaç örnek vermek gerekirse 1 eylül günü çıkardıklarından;
    -rte'nin yanında yemen türküsünü söylediği için baskı yaşayan yavuz bingöl'ün haberini "bu ne yemen çelişki" başlığıyla vermişler.
    -derin mermerci'nin hayvan sevgisi "derin sevgi" başlığında.
    -fb'de sow'un attığı gol yüzünden bi spor başlığı "sow başladı"

şu ana kadar saydıklarım sadece ilk sayfa manşet ve başlıkları. 3. sayfada işler iyice şeye sarıyor.

-oğlunu öldüren bir babanın haberi "en baba dehşet".
    -ayağına duvardaki korkuluğun demiri saplanan çocuk "demir gibi acı".

ciddi anlamda problemli olmalı birileri 3. sayfa haberlerine bile böyle başlıklar atabilmek için. magazin sayfalarını direk atlıyorum sevmediğim şeylerin bi de böyle başlıklarda boy göstermesi giriyi bitirmeden gazeteye kusmama neden olur diye.

orta sayfadaki "paralel - bonzai a.ş." başlığı hafiften bi kıllandırmadı değil ne kafası olduğu konusunda.
    -tacını çalıp kayıplara karışan güney kore güzellik kraliçesi "kraliçenin taç oyunu".

hatırladığım kadarıyla spor haberlerinde böyle başlıkların olmadığı haber yoktu ama birileri bişey demiş olmalı ki sadece 2 tane bulabildim göz gezdirirken;

-kadir has stadında berabere kalan trabzonspor'un haberi "fırtınadan "has"arlı açılış" yeminle zeka fışkırtıyo, değil mi?
    - 2. haber olan "bu gala 3'lü gala" haberinin neden bu başlığa sahip olduğunu okumadım dahi. ben daha çok 3'lü kısmına takılıp biraz daha kıllandım.
  • her yıl ocak ve temmuz aylarında kanunen yapılması zorunlu enflasyon oranında maaş artışının orospu çocuğu medya tarafından attığı başlık.
    (bkz: emekliye zam müjdesi)
  • bugün de yazalım yarın nasıl olsa unuturlar diyip emeklilere bunak muamelesi yapan gazetenin haberidir.
    herkes kullanıyor diye sürekli whatsapp'ta büyük değişiklik diye başlık atan büyük haber portallerinden farkı yoktur.
    "emekliye zam yaz, doğruluğunu kim sorgulayacak amk"
hesabın var mı? giriş yap