şükela:  tümü | bugün
 • watchmen'de gazete bayiinde takılan çocuğun okuduğu, parçalar halinde aktarılan korsan çizgi romanı. konusu watchmen'in konusuyla yakından bağlantılıdır.
  watchmen filminin sinema versiyonunda yer almayacak, fakat dvd'ye animasyon olarak koyulacaktır.
 • filmin kendisi 3 saat limitine yakin oldugu icin ve de bu hikayeyi ana kurguya eklemek ekstra 20 milyon dolara mal olacagi icin malesef ayri bir animasyon olarak filmden hemen sonra (11 mart 2009) dvd olarak cikacaktir. kaptan'i filmde rol alma sozu verilen ancak yukaridaki sebeplerden oturu yer alamayan gerard butler seslendirecekmis. bu dvd'de ayrica cizgi romanda bolumlerin sonunda yer alan ve karakterlerin gecmisleriyle ilgili bilgi veren under the hood belgeseli de olacakmis.

  ayrica, alan moore ve dave gibbons, tales of the black freighter cizgi romani hakkinda ozetle sunu demisler: icinde super kahramanlarin zaten oldugu bir dunyada yasayan insanlar, herhalde super kahramanlarla ilgili cizgi romanlara ilgi duymaz diye dusunduk. biz de sevdigimiz bir konsept olan korsanlardan yola cikarak ana hikayeye oldukca bagli bu cizgi romani yarattik".
  ayrica bu cizgi roman bertolt brecht'in threepenny operasinda bulunan "seeräuberjenny" ("korsan jenny") sarkisina pek cok gonderme yapmaktaymis.
 • fragman: http://www.mtv.com/…lack-freighter.jhtml#id=1605027

  "i was afflicted with the curse of the black freighter." yerim senin o "black freighter" diyen iskoç dillerini.

  benday noktalarının* görünmemesi anlaşılır ama yine de üzücü. çünkü cizgiromanda* bunlar karakterin (ayrıca adrian veidt'ın, dr. manhattan'ın, rorschach'ın ve tüm dünyanın) param parça olduğunu sembolize eder.
 • yazarı olan shea daha sonra fogdancing adlı romanı yazmıştır.
 • dvd'sinde tek başına da çok güzelken, aralık 2009'da çıkması planlanan 5 disklik watchmen ultimate collector's edition setinde, filmin yönetmen kurgusuna dahil edilerek nihayet olması gerektiği yerde olacak animasyondur. bu setle, film de tam olması gerektiği gibi olacaktır inşallah.
 • aslında düşünürsen romeo ve juliet'in dark ve denizci versiyonu.

  --- spoiler ---

  tam da çocuğun söylediği gibi bok gibi bitmiş hikayedir. belliydi böyle bişey olacağı. hay amına koyim senin adam gibi.

  --- spoiler ---
 • oldukça yaratıcı bulduğum kısa film şeysi.insan cesetlerinden gemi yapmak falan acayip.değişik bi kafa..inşallah uzun metrajı falan çıkar.kaliteli yapım