• (bkz: panteizm)
    doğada güçlü olan hayatta kalır.
    tanrı=evren
  • belki güçlü olduğu için tanrı onun yanında yer almıyordur, tanrı yanında yer aldığı için o güçlenmiştir. yani tanrıya inansaydım bunu da göz önünde bulundururdum.
  • emekli bir subay (asker) tanıdığım sürekli tanrının varlığını inkar eder.

"zengin günahsız bir kuldur, çünkü tanrı onun tarafını tutar"
    "benim canımı yakan, öteki dünya da cezalandırılsa bana ne yararı olacak"

der.
  • ya da gücün parası olandan yana olması mı acaba
  • güç, hâkimiyet, kudret, para gibi şeyler tedavül eder. yani elden ele dolaşır. bunları allah lutfeder, bir emanet olarak verir, sonra tekrar dağıtır, yani başkalarına tevdi eder. ardından da bunları verdiklerine hesap sorar. mesele bu kadar basittir. dünya tarihinde hep bir nizam, devlet veya sistem güçlü olmadı. bu hep değişti. ileride de aynısı olacak.
  • bilim kimdeyse şartlar,kişiler inançlar ne olursa olsun o kazanır.
  • "justice will prevail, you say? but of course it will! whoever wins this war becomes justice!"

- donquixote doflamingo
  • tanrı diye bir şey yoktur. allah diye de bir şey yoktur. ( diğer insanlara saygı duymadan entry nasıl giriliyormuş onu hissetmeye çalışıyorum.)

güçlüler kendi şanslarını yaratırlar bu yüzden normal bir insana göre daha avantajlı konumda gözükürler.

doğada güç her şeydir. bu, yeri geldiğinde zeka, yeri geldiğinde fiziksel özellik, yeri geldiğinde ise dış görünüş olabilir.
  • yol olmuş 2018 hala ...
hesabın var mı? giriş yap