• en çok golden retriever cinsi köpeklere yakışan isim..

bir de elmalı kurabiyenin içine konan elma harcına konmazsa niye üretildiğini soraraım ben size..
  • benim için sadece bir baharat olmaktan çıkıp kalbimde taht kuran, elimde olsa her yiyeceğin ve içeceğin üzerine serpeceğim, tadına doyamadığım mutluluk öğesi
  • tarçın rengi köpekler için çok yaygın bir isim.. sevgili tarçınımın ismini tarçın koymak istememiştim aslında bu sebepten dolayı... ona ceviz demeye çalıştım evdeki ceviz sepetinden cevizleri birer birer alıp oynadığı ve evin her köşesinde herdaim bi cevizle beni karşılaştırdığı için.. bi süre sonra da , o cevizlerden biri ile öyle çok oynamış olmalı ki herhalde ceviz dayanamayıp kırılınca bizimki içinde yenecek bişi olduğunu keşfetti ve sonuçta evin heryerinde cevizlerin kabukları ile başetmem gereken bir dönemin başlangıcı olmuştu. velhasıl o dönemler geçti, bizim tarçın ona ceviz diyemeden büyüdü, ceviz kelimesini cevizlerin kendisi için sık kullanmaktan dolayı herhalde oturmadı çocuğun üstüne buna karşılık tarçın ismi de cuk oturdu bitaneme... hala çok oyuncu ama neyin ne olduğunu iyi biliyor artık bizi çok üzmüyor. iyi yetiştirdik kızımızı:)
  • kokusu alındığı anda insanın canını durup dururken boza çektiren mahluk, baharat.
  • kan şekerini düzenlemede doğal bir destek unsuru.
  • vücuda olan birçok faydası nedeniyle, eski zamanlarda sihirli olduğuna inanılan, büyülerde sıkça kullanılan ve sihirli olduğuna inanıldığı döneminde ticarette en çok para getiren baharatlardan biridir.
  • sadece kokusu ve tadının şahaneliğiyle değil, faydalarıyla da dikkat çeken lezzet. stres yok edici ve rahatlatıcı özellikleri vardır. ayrıca regl döneminden bir kaç gün önce ve regl süresince bolca tüketilen tarçın nispeten daha huzurlu bir hafta geçirmeyi sağlar.
  • gayet ciddi bir toplantıda, " ölçün, biçin, tartın" demek isteyen bir müdürün dilinin şahane bir şekilde sürçmesinin sonucu ağzından çıkan kelimedir. o anda gülemedik belki ama seneler geçti hala gülüyoruz bak.
  • aşurenin üstüne konulunca da güzel oluyor.
hesabın var mı? giriş yap