• beni desteklemeyen, bana saygı duymayan, her gördüğü yerde bana illet, zillet, çer, çöp, terörist, vatan haini hakaretini eden bir zihnin yaptıkları hataların sonuçlarını gidermek için, hiç kusura bakmasınlar, desteklemek zorunda değilim.
  • yıl 2030 birleşmiş milletler türkiye de hayatta kalanlara uçakla üzerinde un yazan yardım kolisi atmaya başlamıştır, o sırada malum haber kanalları son dakika bilgisi geçmektedirler:"son dakika birleşmiş milletlerin attığı yardım kolisndeki etler islâmî usullere uygun kesilmemiş” artık malum partiden olmadığını idda eden kimse:" yuav gardaşım şimdi aslında oy vermeyecektim ama kafirin ettiyi oyna bağk son kez oyum ağp ye”

böyle bi başlık işte
  • "akp'li değilim ama" şeklinde başlayıp yalama yapan tayfanın cümlesi geldi birden aklıma.
  • sağ popülizm denen gerizekalılığın eseridir.

operasyonu yapanı desteklemeden, operasyonu destekleyemezsin. sanki tsk hükümetten tamamen bağımsız kendi başına karar alıyor :)
  • (bkz: 30 ağustos 2020 ötv zammı)

sen istiyor askerî harekât, ödeyecek daha yüksek vergi.
  • bakın arkadaşlar, destekleyin desteklemeyin bazı gerçekler var.

osmanlı 1.dunya savaşını daha kötü bir halde bitirmemek için mondros gibi bir mütareke imzalar. bu sırada enver,talat, cemal üçlüsü ülkeden kaçmıştır.

gücü eline alan vahidettin, damadı ferit paşayı paris barış konferansına yollar. orada damat ferit paşa ittihatçıları kötüler.

osmanlı'nın savaş istemediğini, devletin ve halkın iradesini ele geçiren bir örgütün suçlarının osmanlı halkından bilinmemesi gerektiğini, padişahın avrupaya olan sempatisini vs belirtir. ve osmanlı'nın 1.dunya savaşı başlangıcı hâlindeki sınırlarının korunmasını talep eder.

buna itilaf devletlerinin cevabı, osmanlı halkının iradesinin gaspının üzücü olduğu ama alınan kararların sonucundan kaçamayacaklarını alay ederek belirtmek olur.

ona göre asker sahaya indikten sonra tutumunuzun ne olacağına siz karar verin.
  • (bkz: çalıyor ama çalışıyor) ile benzetilebilecek bir söylemdir.

aslında ise erdoğan'ı sevmek ayrı bir şey operasyonlara onay vermek ayrı şeydir ve tersinin olma olasılığı da mevcuttur "erdoğan'ı seviyorum ama operasyonları desteklemiyorum".

erdoğan'ın ve partisinin yaptığı yanlışları ayrı bir kefede ülkenin dış sorunlarını içeren meseleleri ayrı kefede değerlendirmek lazım. yaptığımız operasyonların nedeni bence zamanında dış politikada yapılan yanlışlardır. pek çok fırsatımız varken onları tepmiş ve ülkeyi zorla savaşa sokmuş bulunuyoruz. ve halen fırsatları tepmekteyiz (mesela mısır ile yapılması gereken doğu akdeniz anlaşması vb. gibi). bu gibi sebeplerden dolayı erdoğanı ve partisinin yetersizliklerini de katarak ben kendilerini desteklemiyorum ancak bu desteklemememden ötürü operasyonların gerekli olduğu gerçeğini değiştiremem bu erdoğana destek anlamına gelmez erdoğandan bağımsız olarak ülkenin çıkarlarını ve geleceğini desteklemektir.
  • bir yunanın ve bir erdoğan’ın bu ülkeyi sevmediğinden eminim. (eğer bu ülkenin başında bir yunan olsaydı, 18 yılda erdoğan’ın verdiği zararları verirdi zaten)

danışıklı dövüşüp, bu milleti ateşe atar bunlar.

gaza gelmeyin!
hesabın var mı? giriş yap