• flu'nun sekizinci sırasında yer alan fikret kızılok şarkısı.
  • fikret kızılok'un tüm öngörülülüğüyle "ileride fd söylesin de bizi yerden yere vursun" diye yaptığı şarkı.
  • feridun düzağaç'ın 2013 albümünde seslendirdiği fikret kızılok şarkısı.

müziği gayet hoş olmuş. şarkı da ferifun düzağaç'ın sesinden daha bi hoş olmuş sanki.
  • fikret kızılok'un derinden hissettiği, yıl itibarıyle feridun abimizin derinden hissettirdiği parça (hem de iliklerime kadar...)
    f.d. abi hiç mi bizi düşünmedin söylerken....?
  • keske fikret kızılok fd'nin kemancısı ile söyleseymiş

fd söylerken sanki bir manifesto ilanı gibi ama fikret soylerken yitip gitmis gerçekten tek başına kalmış bir aşık gibi dedirtten şarkıdır.

teşekkürler uzaktaki arkadaşa teşekkürler fd'ye bizlere hatırlattığı için bir kez daha
  • feridun düzağaç'ın akustik versiyonunu da beğendiğim güzel bir fikret kızılok şarkısı. bu haliyle daha bir asi olmuş ama yine de hoş. kemansız bu denli etkili olamazdı ama, o da bir gerçek.
  • bahsedilmemiş olmasına fena halde şaşırdığım, kramp'tan sonra biraz daha sert versiyonu sarp tarafından yapılmış şarkı. ayten alpman'dan sonraki en iyi versiyonudur bence. şöyle;

http://www.youtube.com/watch?v=1ncxrqjqkmc
  • --- spoiler ---

bir sevda çekerdi kalbim sessiz tek başına

varamaz, dokunamazdı elim umutsuz yarasına

biliyorum kavuşmak imkansız

anlıyorum, yaşamalıyım sensiz tek başına,

tek başına…

her gece hayalimde, düşümde

her kadehin bitişinde

bi garip bi buruktu içim aklımdan her geçisinde

biliyorum kavuşmak imkansız

anlıyorum, yaşamalıyım sensiz tek başına,

tek başına…

tek başına…

tek başına…
    --- spoiler ---

der feridun düzağaç.

siz dinledikçe feridun düzağaç- tek başına yutkunmakta zorlanırsınız. her cümle her kelime beyninizi deler de geçer. hani güzel bir gün geçirmişken, hiç apansız bindiğiniz dolmuşta çalmaya başlar. nerden çıktı şimdi bu ? diye heyheylenirsiniz. öyle ki dolmuştan inmeye kalkacak kadar etkiler, derinden çarpar sizi. hatıralar canlanır. o an, işte tam o anda beyninizi bırakıp kaçmak istersiniz.

ağırlaştığınızı fark edersiniz,kaldırım taşlarının sizi taşıyamayacak kadar ağırlaştığınızı. şehrin bütün betonları üzerinizdedir sanki. gözleriniz buğulanır. 'güzel günlerdi' dersiniz her şeye rağmen. uyuşturucuya başlamış yeni yetme öğrenciler gibisinizdir. bilirsiniz size zarar olduğunu, ancak vazgeçemezsiniz.

velhasılı bir kere yıkılır gönlünüzün mabedi. sonrasında gözlerinizde onlarca çocuk cesedi ile devam edersiniz sevmelere.
  • fikret kızılok'un muhteşem şarkısıdır.feridun düzağaç'da çok güzel yorumlamıştır.bu şarkı çok yakışmış üstad.
hesabın var mı? giriş yap