• eğer deniz, kum, güneş tatili yapılıyorsa, denize açılırken ve akşam üstü gün batımında kumsalda kurumayı beklerken zevkli olan, onun haricinde sıkıntı veren eylem.
  • tek başına sevişmek gibidir.
  • herkesin hayatında bir kere yapması gereken şey. insanın kendi ile başbaşa kalması daha doğrusu yabancı bir yerde kendi kişiliği ile başbaşa kalması ve bundan da keyif almaya çalışması yaşaması gereken bir tecrübe; ayrıca kendini tanıması için de güzel bir adım.
  • ozellikle tek basina bir yurtdisi tatiline gittiginiz takdirde arkadaslariniz, tanidiklariniz mutlaka "hadi be?", "korkmadin mi?", "eglenebildin mi ki?", "iyi cesaret vallahi!" turu tepkiler verirler. sirt cantanizi hazirlayip, internette otel rezervasyonu bile yaptirmadan sadece ve sadece gezeceginiz yerlerin on arastirmasini ve listesini yapip ulkeye vardiginizda sehir merkezinde bir hostele yerlesmek ve gittiginiz sehrin tek basina altini ustune getirip, hem sehirden hem de kaldiginiz hostelden yeni arkadaslar edinmenin en iyi yoludur. 6 kere yurtdisina sadece sirt cantasi ve gezilecek yerler listesiyle tek basina tatile gitmis biri olarak 7.yi bu yaz gerceklestirecegim kafa dagitip rahatlama methodum.
  • kiz arkadasimin agzina pelesenk ettigi aktivite. arkadas madem tek basina tatile cikmak gibi bir istegin var o zaman ne skime yasiyoruz biz bu iliskiyi? ayrilalim gitsin o zaman.
  • deneyimlerime dayanarak diyebilirim ki insanın en aktif olduğu tatil tipidir. tembelliği meşru kılmak için başvurabileceğiniz kimse olmadığından, gidilip görülecek, gezilecek her yere gitmeyi kendinize borçlu gibi hisseder, döndükten sonra bir hafta yatıp dinlenirsiniz. dinlenme tatili değildir yani pek.
  • bu olaya oldukça üşengeç yaklaşılır genelde. fakat yesyeni birsürü arkadaş edinilir bu sayede. kendim gittim mi? gitmedim. ailemle gittim. hiç arkadaşım yoktu başlarda, ama tatil bitimi birsürüydüler.
  • yarın itibariyle girişeceğim olay.

yalan söylemeye gerek yok. bundan iki ay önce sevgiliyle alınan bir karar sonrası gitmek için tüm hazırlıkları yaptığım hırvatistan seyahati bu. fakat kendisi ile tatile 15 gün kala ayrılınca zorunlu bir tek kişilik şova dönüştü. yani en başında tek başına gitmek gibi bir fantezim yoktu. hayat be.

insanın içinde heyecan ve az biraz da korku yaratıyormuş bu durum. memleket satıhları içerisinde olsaydım umrumda olmazdı elbet. ama tek başına gurbete çıkmanın nasıl bir şey olduğunu bilmemek inceden tırstırıyor adamı. bunlar yetmezmiş gibi uçağın gecenin bir körü asıl gitmek istediğim yer olan dubrovnik'e 4.5 saat uzaklıkta olan split'e inecek olması daha da sinir bozucu. - en ucuz bilet orayaydı kayak'ta -

daha daha sinir bozucu olan ise ex aşk ile aynı uçakta gitmek. evet doğru tahmin. kendisi bu tatile gitmekten vazgeçmedi aynı benim gibi. split'e kadar göt göte gidip orada ayrılacağız birbirimizden. bundan daha sikik bir tatil başlangıcı olur mu emin değilim açıkçası.

bahtımı sikeyim en iyisi ben...
  • çıkışıyla dönüşü tek başınadır. arada bisürü kişi bulursun
hesabın var mı? giriş yap