şükela:  tümü | bugün
  • pilot şehri ankara olan birçok ulusal ve uluslararası desteği arkasına almış bir araç paylaşım uygulaması projesi.

uygulama şu anda odtü'de ve hacettepe üniversitesi'nde deneniyor. mantığı ise, aynı güzergah üzerinde işine, okuluna, evine gitmek isteyen insanları buluşturup birlikte tek araçla gitmelerini sağlayarak parayı, zamanı ve enerjiyi daha verimli kullanmak. geleceği var gibi duruyor...

şöyle'de bir siteleri var. uygulama android ve ios'ta kullanılabilir durumda. ilk yolculuğum fena geçmedi. gelişmeleri entryde aktarırım.
  • 2 haftadır büyük bir ilgi ile kullandığım, araç paylaşımı app’i.
    sürücü olarak 2 haftada tam olarak 21 farklı insanla yolculuk yaptım hem benzin masrafını paylaşıyoruz hem de yolda giderken sabahın o bilindik korkunc ankara soğuğunda ve trafiğinde iki kelime sohbet edecek insan oluyor arabada. konuşmayı zaten severim iyice işime geldi.

ayrıca, toplu taşımanın başlı başına (özellikle batıkent-odtü arası bilen bilir) dert olduğu bu şehirde insanların ulaşımına yardım etmiş olma hissiyatı güzel hissettiriyor insana. neredeyse her sabah 5 kişi gidiyoruz artık derslere.

güzel arkadaşlıklar da kurduğumu düşünüyorum. en başta hiç tanımayıp, sonra zaman içinde arabama birden fazla binenlerle artık resmi değil, baya baya samimi konuşmaya başladık. mandalina partisi bile yaptık :) herkesin bir noktada şans vermesi gerektiğine inanıyorum.

ek olarak takım inanılmaz çalışıyor. app’in ara yüzü çok iyi olduğu yetmezmiş gibi bi’ de en ufak sıkıntıda olabildiğince hızlı bir şekilde çözüm üretmeye çalışıyorlar.

tag’i burdan tebrik ediyorum. harika iş başarmışsınız.

bu da mandalina partimizden yolculugu yapmadan hemen öncesinden bi kare :) mandalinalar çıkmamış çünkü yemiştik. (: